Aktualitātes
Par mums
Mūsu komanda
Pievienojies mums
Sadarbības partneri
Foto galerija
Video galerija

Seko mums arī:Jaunatne

32132

LZS Jauniešu nodaļas „Rūķīši” tiekas ar Tuberkulozes un plaušu slimību klīniku – Bērnu nodaļu
Apskatīt komentārus (2)


03.01.2013


Pirms ziemassvētku gaidīšanas laikā - 2012.gada 22.decembrī - LZS Jauniešu nodaļas biedri (Jānis Rāzna, Jānis Blūzmanis, Voldemārs Jurēvics un Irita Citoviča) apciemoja SIA „Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas” struktūrvienību - Tuberkulozes un plaušu slimību klīniku – Bērnu nodaļu, Stopiņu novadā Upeslejās.

Sarūpējot dāvanas mazajiem un lielajiem bērniem, kuras iepriekš tika saskaņotas ar Bērnu nodaļas vadītāju Valentīnu Jaunzemi (Zīmēšanas papīrs, krāsainie zīmuļi, kā arī spēles, mantiņas un drēbītes), ierodamies klīnikā pl. 10:00, kad bērni jau ir paēduši brokastis un ieņēmuši nepieciešamo rīta zāļu devu apkalpojošā personāla uzraudzībā.

Bērni mūs sagaida ar lielu prieku, kam seko vienots: „Labdien”, radot mūsos neviltotu prieku. Noliekot sarūpētās dāvanas, dodamies pie bērniem, lai cienātu ar LZS konfektēm „Gotiņa” un uzklausītu sagatavotos Ziemassvētku pantiņus.

Jānis Blūzmanis dalās savos novērojumos: „Sākumā bērni bija piesardzīgi un noslēgti sevī, bet kad LZS Jauniešu nodaļas biedri rādīja priekšzīmi kādus pantiņus viņi zina, tad mazie pacienti arī atplauka un sāka rādīt savu māku: kurš satraucies, bet tai pašā laikā mērķtiecīgi pie egles boksterēja savu pantiņu, bet cits tik braši neapturami un raiti skaitīja divus trīs un visus četrus pantiņus. Ieskatoties šo bērnu acīs varēja redzēt, ka trūks tā siltuma novērtējuma un uzmanības kas ir bērniem ārpasaulē no šim stacionāra četrām sienām.”

Lai to izprastu, ir jābūt uz vietas stacionārā un jāsatiek bērni no visas Latvijas; klīnikā šobrīd ārstējas 29 bērni, no mazulīšiem līdz 18 gadiem, kuras laikā bērni arī turpina izglītoties. Ārstēšanās terapija ilgst līdz pat sešiem mēnešiem, tās laikā bērni ir nošķirti no ārpasaules un sev tuvajiem, protams, ja vecāki var nodrošināt vienu reizi dienā vest bērnu pie ārsta dzert medikamentus, jo zāles var lietot tikai speciālista uzraudzībā, tad var ārstēt ambulatori.

Ne jau aiz labas un pārticīgas dzīves bērni ir nonākuši šajā iestādē, bet aiz pieaugušo neuzmanības un nevērības pret sevi, jo pieaugušie ir slimības pārnēsātāji, pakļaujot riskam bērnus.

Protams, bērniem trūks siltuma, novērtējums un uzmanība no saviem vecākiem un radiniekiem, taču pateicoties Bērnu nodaļas kolektīvam, kas par bērniem rūpējas un gādā visu nepieciešamo, bērni spēj priecāties par ikdienas notikumiem un sarūpētajām dāvanām.

Liels paldies par noorganizēto tikšanos ir jāsaka Bērnu nodaļas vadītājai - Valentīnai Jaunzemei un dežūrmāsiņai - Nataļjai Kudrašovai.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA