Aktualitātes
Par mums
Mūsu komanda
Pievienojies mums
Sadarbības partneri
Foto galerija
Video galerija

Seko mums arī:Jaunatne

23032

Aizvējā
Apskatīt komentārus (3)


19.04.2012


Jau 2011.gadā LZS Jaunieši izvirzīja mērķi apmeklēt labdarības organizācijas, sniedzot palīdzību un solidāru atbalstu grūtībās nonākušiem cilvēkiem. Savu apmeklējumu sēriju jaunieši uzsāka dodoties ciemos uz LELB (Latvijas evenģēliski luteriskā Baznīca) Diakonijas centru, kur maznodrošinātajiem dāvāja Skrīveru saldumus.

Bruņojušies ar Skrīveru saldumiem LZS Jaunieši: Inga Nestere, Jānis Rāzna, Jānis Blūzmanis un Irita Citoviča, 2012.gada aprīlī devās ciemos pie enerģiskās un spēka pilnās Inas Krēvicas, Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas invalīdu apvienības „Aizvējš” vadītājas, lai iepazītu apvienības darbību.

Ina Krēvica šobrīd sniedz 234 biedriem motivāciju ikdienas darbā, vieno kopējā dejas solī un godā ikvienu svarīgākajos svētkos, turklāt savu neatsveramo palīdzību viņa sniedz brīvprātīgi, nu jau trīs gadus. Ar savu stipro garu un norūdīto skatu uz dzīvi, Ina sapurina ikvienu biedru, neļaujot čīkstēt par sāpēm, nogurumu vai nespēju pilnvērtīgi izbaudīt dzīvi. „Invaliditāte, tas nav pasaules gals... Vajag iziet cauri ugunij,  ūdenim un vara caurulēm, lai invaliditāti uztvertu mierīgāk”, tā piebilst smejoties.

Apvienības ikdienas darbs ir saistīts ar pārtikas paku izsniegšanu, ko sagādā biedrība „Latvijas Samariešu apvienība”. Kā atzīst Ina Krēvica, darbs nav viegls, jo ik mēnesi ir jāpārcilā un jāizsniedz aptuveni 1000 pakas. Pateicoties vairāku palīdzības pilnu gadu atbalstam no Hanzas maiznīcas, SIA „Leversa”, SIA „Staburadzes konditoreja”, SIA „MAXIMA Latvija” un biedrības Latvijas Sarkanais Krusts, invalīdu apvienības „Aizvējš” biedri var mieloties ar saldumiem, rupjmaizi, konserviem un citiem labdaru ziedotajiem labumiem. Lai ikdiena biedriem būtu emociju bagātaka, Ina Krēvica ir izveidojusi dejas pulciņu, kur ar lielu prieku biedri apgūst līnijdejas, savukārt tie, kas ir čaklāki - ada zeķes, cimdus vai izstrādā kādus citus rokdarbus, jo „nekas cits, kā darba terapija šiem cilvēkiem ar īpašajām vajadzībām nav vajadzīga”, piebilst apvienības vadītāja.

Neskatoties uz atbalstu, ko sniedz uzņēmumi un organizācijas, tomēr ir lietas, kuras apvienībai ir un būs nepieciešamas darbam. Piemēram, portatīvais dators, ko vadītāja varētu brīvi pārnēsāt, lai varētu veikt piezīmes un plānot jaunus projektus, transporta pakalpojumi, lai aizgādātu ziedojumus un produktus līdz apvienībai, brīvprātīgie palīgi, telpas, kur pulcināt dejot gribētājus, veidot radošās darbnīcas un organizēt svinības. Taču vislielākais atbalsts ir nepieciešams biedriem, kuri mūs gaida un ir priecīgi par tikšanās reizi ar mums – dzīvespriecīgajiem un sarunai atvērtajiem jauniešiem.

Likteņdārzā „aizvējiešu” iestādītais koks ir mēms liecinieks un piemineklis mūsu sapratnes un nesapratnes, iecietības un neiecietības mūžīgajiem pretpoliem sabiedrībā. Tāpēc veicināsim atbalstu ikvienam mūsu līdzbiedram, neskatoties uz viņu īpašajām vajadzībām.

Mēs ikviens varam sniegt atbalstu tiem, kam tā ir vajadzīga  - palīdzēsim kopā!

Kā pateicību par paveikto viņa saņem no līdzcilvēkiem un uzņēmumiem vai organizācijām.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA