Aktualitātes

2019

Priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgu Jauno 2020.gadu!
Apskatīt komentārus


24.12.2019Latvijas Zemnieku savienības valde par parakstu vākšanu Saeimas atsaukšanas ierosināšanai
21.11.2019

Latvijas Zemnieku savienības (LZS) izprot Latvijas Republikas pilsoņus, tai skaitā mediķus, skolotājus, pensionārus un citus, kuri parakstās par 13. Saeimas atsaukšanas ierosināšanu un realizē savas Satversmē nostiprinātās pilsoņu demokrātiskās tiesības, teikts LZS valdes paziņojumā, izvērtējot pēdējā laika aktualitātes sabiedrībā.

Lasīt vairāk ...


7. novembrī pie Saeimas protestēs arī reģionu ļaudis
06.11.2019

Šo ceturtdien, 7. novembrī reģionu pārstāvji rīkos protesta akciju (tautas sapulci) pret vardarbīgu un neloģisku reformu, kas pilnībā iztukšos laukus. Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) pretinieku protests sākas pie Saeimas, 7. novembrī plkst. 9:30 (solidarizējoties ar mediķiem, reģionu cilvēki pie Saeimas sāks pulcēties jau plkst. 9:00.

Lasīt vairāk ...


Atbalstot sabiedrības iniciatīvu, ZZS aicina partiju valsts finansējuma būtisku pieaugumu atlikt līdz nākamās Saeimas ievēlēšanai
31.10.2019

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti sagatavojuši un iesniegs izskatīšanai parlamenta atbildīgajā komisijā priekšlikumu, kas paredz līdz nākamās Saeimas ievēlēšanai atlikt politisko partiju valsts finansējuma būtisku pieaugumu. Līdzīga iniciatīva īsā laikā guva 10 tūkstošu pilsoņu atbalstu platformā “ManaBalss”.

Lasīt vairāk ...


Latvijas Zemnieku savienība aicina Prokuratūru un Valsts policiju reaģēt uz uzņēmēja iesniegumu uzsākt kriminālprocesu par bīstamo atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu (1
25.10.2019

Vakar, 24. oktobrī, notika Latvijas Zemnieku savienības Uzņēmēju padomes sēde, kurā padomes locekļi tikās ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma „EkoDem” pārstāvi M.Lejiņu. Sanāksmes laikā uzņēmējs klātesošos iepazīstināja ar sabiedrībā plašu rezonansi guvušo “azbesta skandālu”, kurā uzņēmums „EkoDem” no TEC-2 teritorijas Aconē, pie Rīgas robežas, saņēma izvešanai vairākus tūkstošus kubikmetru grunts un būvgružu, pēc dokumentiem – nosacīti tīru grunti, lai atbrīvotu vietu „Augstsprieguma tīkla” jaunās apakšstacijas būvei.

Lasīt vairāk ...


ZZS aicina uz nopietnu un pārdomātu pieeju pašvaldību reformas jautājumā
24.10.2019

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas deputāti neatbalsta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojektu, - tā trešdien, 23. oktobrī, vienojās politiskās apvienības valde. ZZS uzskata, ka gan jaunā Latvijas administratīvi teritoriālā iedalījuma projekta sagatavošanas gaita, gan negaidītās un politiski motivētās izmaiņas tajā neliecina par nopietnu un pārdomātu pieeju tik nozīmīgā jautājumā kā pašvaldību reformas.

Lasīt vairāk ...


Intervija ar LZS priekšsēdētāju Armandu Krauzi par budžetu 2020
Apskatīt komentārus (1)


21.10.2019Koalīcija budžeta paketē atver durvis politiskā pasūtījuma reiderismam
18.10.2019

Kopā ar mūsu atbalstītajiem grozījumiem VID piedāvāja grozījumus, kas ļautu atklāt publiski VID veikto audita ziņojumu saturu, par uzrēķiniem. Komplektā šie grozījumi izskatījās loģiski, jo VID nestu pilnu atbildību par savu darbu un politiskā ietekme šādā gadījumā nebūtu iespējama. Tomēr kontekstā ar mūsu priekšlikumu atcelšanu šis ir ideāls bezprecedenta gadījums iespējamam politiskam pasūtījumam ar VID rokām, lai zem ēnu ekonomikas apkarošanas karoga dotu iespēju apkarot jebkuru uzņēmēju, iebarojot sākumā likuma grozījumus, kas it kā pasargātu procesu no politiskās iejaukšanās, bet vēlāk labojumus izņemot ārā, paverot iespēju politiķu ieviestam un atbalstītam reiderismam

Lasīt vairāk ...


ZZS aicina valsts labā konfiscētos 29 miljonus euro novirzīt reģionālās attīstības veicināšanai
17.10.2019

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina par noziedzīgi iegūtiem nerezidenta kontos AS "Reģionālā investīciju banka" esošos arestētos naudas līdzekļus – 29 miljonus euro, ieguldīt reģionu attīstības veicināšanai, izveidojot fondu jeb programmu, kas atbalstītu pašvaldību iniciatīvas.

Lasīt vairāk ...


Latvijas Zemnieku Savienības trešais Jauno Līderu akadēmijas pasākums
11.10.2019

Kamēr esam opozīcijā, ir labs laiks mājasdarbiem jeb sevis izglītošanai, komandas gara stiprināšanai un nākotnes plānu kaldināšanai. Šodien notika Latvijas Zemnieku Savienības trešā Jauno Līderu akadēmija, kur pieredzējušie kolēģi nodod pieredzi jaunajiem, domājam un veidojam viedokli par aktuālajām tēmām.

Lasīt vairāk ...


Pēc tiesas lēmuma ZZS pieprasa izglītības ministres I.Šuplinskas demisiju
01.10.2019

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde, izvērtējot izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas pēdējo mēnešu izteikumus un darbības, uzskata, ka ministre ne vien ir demonstrējusi nekompetenci un nevēlēšanos sadarboties ar nozares pārstāvjiem, bet arī grāvusi Latvijas Universitātes reputāciju, pieņemot prettiesisku lēmumu, par ko lēmusi arī tiesa. Tāpēc ZZS valdē pieņemts lēmums aicināt Saeimu lemt par neuzticības izteikšanu I.Šuplinskai.

Lasīt vairāk ...


Pārrunājot Aigara Vītola aizturēšanas apstākļus, LZS iestājas par tiesisku un likumīgu situācijas izvērtējumu
30.09.2019

Pagājušajā nedēļā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizdomās par iespējamām koruptīvām darbībām būvniecības procesa iepirkumā, nopratināja Latvijas Zemnieku savienības (LZS) biedru un Ķekavas novada domes priekšsēdētājas vietnieku Aigaru Vītolu. Sarunā ar partijas vadību viņš apliecināja, ka likumus nav pārkāpis, tāpēc pārmetumiem nav pamata. A.Vītols turpinās cīnīties, lai pierādītu savu taisnību.

Lasīt vairāk ...


Latvijas Zemnieku savienība aicina pārskatīt VARAM piedāvāto administratīvi teritoriālās reformas modeli
19.09.2019

Vakar, 4. septembrī, notika Latvijas Zemnieku savienības (LZS) Centrālās padomes sēde, kurā tika pieņemta rezolūcija par nepieciešamību pārskatīt Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto administratīvi teritoriālās reformas modeli.

Lasīt vairāk ...


ZZS: Valdībai piedāvātais pašvaldību reformu projekts ir brāķis, kas tapis uz fiktīvu konsultāciju pamata
16.09.2019

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra J.Pūces virzītais administratīvi teritoriālais iedalījuma projekts ir brāķis, kas izstrādāts, nekonsultējoties ar vietējām pašvaldībām un iedzīvotājiem, uzskata Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), aicinot Ministru kabinetu pieņemt atbildīgu lēmumu un uzdot ministram izstrādāt pamatotus un iedzīvotāju interesēm atbilstošus priekšlikumus vietvaru reformai, vienlaikus veicot konsultācijas un vērtējot gan pašvaldību, gan iedzīvotāju viedokļus.

Lasīt vairāk ...


Notikusi LZS Uzņēmēju padomes tikšanās ar Finanšu nozares asociācijas pārstāvjiem
09.09.2019

Vakar, 5. septembrī, notika Latvijas Zemnieku savienības Uzņēmēju padomes tikšanās ar Finanšu nozares asociācijas valdes locekli Jāni Brazovski un asociācijas juridisko padomnieku Edgaru Pastaru.

Lasīt vairāk ...


Veidojot 2020. gada budžetu, nav pieļaujams taupīt uz visneaizsargātāko sabiedrības locekļu rēķina
05.09.2019

“Nav pieļaujama situācija, ka, strādājot pie nākamā gada Valsts budžeta, tiek celtas izmaksas, kas vistiešākā veidā skar vismazāk aizsargātos mūsu valsts iedzīvotājus: ģimenes ar bērniem un pensionārus. Pirms vēlēšanām valdošās koalīcijas partijas solīja, ka samazinās ministriju skaitu un uz to ietaupīs valsts budžeta naudu, taču tagad izrādās, ka vienīgais, uz ko var ietaupīt, ir skolēnu brīvpusdienas un pensionāri. Šī ir lieliska pirmā septembra dāvana no Jaunās konservatīvās partijas ģimenēm ar skolas vecuma bērniem un arī pensionāriem, kuriem pensiju pieaugums uz indeksācijas rēķina tiek noņemts, sadārdzinot pensiju piegādes izmaksas,” norāda LZS priekšsēdētājs A.Krauze.

Lasīt vairāk ...


ZZS: Nevar pieļaut mēģinājumus ietaupīt uz mazo skolēnu brīvpusdienu rēķina
30.08.2019

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) kategoriski iebilst izglītības un zinātnes ministres I.Šuplinskas izteiktajam priekšlikumam no nākamā gada neparedzēt valsts atbalstu brīvpusdienu finansēšanai pirmo klašu skolēniem un aicinājusi pašvaldības apzināt, kā šādas nepārdomātas izmaiņas gadiem īstenotajā programmā ietekmēs vietvaru budžetus un ģimenes, kurās ir 1.-4.klašu bērni.

Lasīt vairāk ...


Kārlim Ulmanim 142! Svētku atcere K.Ulmaņa dzimtajās mājās "Pikšas"
Apskatīt komentārus (1)


20.08.2019Novadu reforma īstenojama citādi. Saruna ar LPS priekšsēdi Gintu Kaminski (Diena.lv)
19.08.2019

"Latvijā aizvien samazinās iedzīvotāju skaits, daudzi nodokļu maksātāji aizbrauc. VARAM kontekstā ar administratīvi teritoriālo reformu to ir secinājusi, bet nav skaidrs, ko plāno darīt, lai šo tendenci apturētu. Dažādi procesi ir saistīti un tiem būtu jāiet roku rokā, bet tā nenotiek," intervijā Jānim Kincim pauž Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis

Lasīt vairāk ...


“Nē, ZZS nebrūk. Esam saliedēti!” Saruna ar Armandu Krauzi (Latvijas Avīze)
16.08.2019

“Latvijas Avīzes” redakcijā uz sarunu viesojas Saeimas deputāts no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs ARMANDS KRAUZE. Kāds ir opozīcijas politiķa skats uz notiekošo Latvijā?

Lasīt vairāk ...

Arhīvs
2021 (30)
2020 (204)2019 (65)2018 (102)
2017 (112)2016 (183)2015 (242)
2014 (230)2013 (128)2012 (104)
2011 (306)2010 (3)

Video

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
12:45, Jan 26
Netīrās naudas likumā piedāvā antikonstitucionālus grozījumus https://t.co/XXG35txBF2 “Lai kaut ko tādu sacerētu, i… https://t.co/i68e8cS3qO
Latvijas Zemnieku sa
23:30, Jan 25
LZS: Uzņēmējs šajā valstī netiek cienīts https://t.co/Tkaas6nv1W https://t.co/BQXfiBt6kF
Latvijas Zemnieku sa
14:22, Jan 25
Kopējais kurss nemainīsies @DienaLv https://t.co/BRZpYT9poZ

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit