Aktualitātes

2020

Lielāko vēlētāju atbalstu gada laikā ieguvusi Zaļo un Zemnieku savienība
04.07.2020

Armands Krauze, LZS priekšsēdētājs: “ZZS regulāri sagatavo labus priekšlikumus kā pārvarēt COVID krīzi, kā jārīkojas ierēdņiem, lai iedzīvotāji dzīvotu labāk un, kas ir jādara, lai novērstu esošās valdības nejēdzīgos darbus. Priecājos, ka Latvijas pilsoņi ir mūsu darbu novērtējuši un tas atspoguļojas pieaugošos reitingos.”

Lasīt vairāk ...


Latvijas Zemnieku savienības Kurzemes konference
03.07.2020

2.jūlijā notika Latvijas Zemnieku savienības Kurzemes konference. Konferences dalībniekus uzrunāja LZS priekšsēdētājs Armands Krauze. Tikšanās laikā ar Kurzemes nodaļu aktīvākajiem biedriem un pašvaldību vadītājiem diskutējām par gatavošanos nākamā gada pašvaldību vēlēšanām, kā arī par administratīvi teritoriālās reformas ietekmi uz LZS reģionālo nodaļu tālāko darbu.

Lasīt vairāk ...


Saeimas komisija skatīs ZZS prasījumu Puntulim par sabiedrības neiesaistīšanu akustiskās koncertzāles vietas izvēlē
30.06.2020

Armands Krauze, LZS priekšsēdētājs: “Valdība ir pieņēmusi absolūti muļķīgu lēmumu par koncertzāles celšanu pašā centrā, Elizabetes ielā. Tā ir bezjēdzīga naudas izšķērdēšana un neieklausīšanās sabiedrības un arhitektu viedokļos, ka šī ēka nav jānojauc. Rīgā ir tik daudz tukšas vietas ko norāda arī eksperti - Skanstes rajons, Zaķusala, Lucavsala. Tur ir vieta gan koncertzālei, gan auto stāvvietām un citai infrastruktūrai."

Lasīt vairāk ...


Līksmus un saulainus vasaras Saulgriežus!
19.06.2020

Līgodama vien atnāca Tā līksmā Jāņu diena Pār siliem, pār mežiem, Pār miezīšu tīrumiem. Līksmus un saulainus vasaras Saulgriežus! LZS priekšsēdētājs Armands Krauze

Lasīt vairāk ...


Denacionalizēto namu īrniekiem jāparedz valsts līdzfinansējums dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsta nodrošināšanai
18.06.2020

Armands Krauze, LZS priekšsēdētājs: “Gan denacionalizēto namu īpašniekiem, gan pārējiem rīdziniekiem un citu pilsētu iedzīvotājiem ir steidzami jāpalīdz gan šajā jautājuma risināšanā, gan arī dalītā īpašuma izbeigšanā. Nav pieļaujams, ka valdība atbalsta shēmotājus, kuri tagad no cilvēkiem pieprasa milzīgas nomas naudas par to, ka padomju lakā uzceltā māja atrodas uz šo dīvainu shēmu rezultātā iegūtas zemes. Iedzīvotājiem nekas nav jāmaksā šeptīgiem darboņiem.”

Lasīt vairāk ...


Partiju reitingus ārkārtējā situācija nav cēlusi
13.06.2020

Armands Krauze, LZS priekšsēdētājs: “Aplūkojot partiju reitingus jāatzīst, ka koalīcijas partijas nav attaisnojušas iedzīvotāju cerības sagaidīt ātru un efektīvu palīdzību no valdības COVID ārkārtējas situācijas laikā. ZZS un pārējās opozīcijas priekšlikumi ir noraidīti kaut arī iedzīvotāji un uzņēmēji tieši tādu palīdzību vēlējās sagaidīt no Kariņa valdības. Iedzīvotāji gaidīja reālu palīdzību nevis neskaidrus un ar korupcijas ēnu skartus valsts iepirkumus un citas neizdarības. Valdība tikai slavina paši savus ministrus par efektīvu COVID apkarošanu, lai gan valdības nopelns tur ir ļoti mazs. Tieši Latvijas iedzīvotāju augstais atbildības līmenis ir tas kāpēc slimība Latvijā neizplatījās kā citur pasaulē.”

Lasīt vairāk ...


Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pieņemšanas gaita Saeimā ir bijusi nedemokrātiska
11.06.2020

”Pašvaldības nozīmē pašu iedzīvotāju valdība vietējā līmenī, līdz ar to to tas norāda, ka iedzīvotāji ir tie, kuriem ir tiesības lemt par savu nākotni- apvienoties, atdalīties, kā strādāt utt. Šī reforma Saeimā tika pieņemta politiski, neraugoties ne uz iedzīvotāju interesēm, ne arī Latvijas kultūrvēsturisko novadu robežām. Piemēram, Kurzemes pilsēta Kandava ir pievienota Zemgalei, sēļi Ilūkstē, tāpat kā padomju laikos pievienoti atpakaļ Latgalei. Faktiski reformas veidotāji ir “sekojuši” vislabākajām Padomju Sociālistiskās Republikas tradīcijām – ignorējot iedzīvotājus un ar zīmuli pārzīmējot Latvijas karti, lai īstenotu savas merkantilās intereses. Es redzu, ka tiesiskums valdošajā koalīcijā vairs nepastāv, tāpēc vienīgā iespēja ir vērsties Satversmes tiesā un cīnīties par iedzīvotāju interesēm,” uzsver LZS priekšsēdētājs Armands Krauze.

Lasīt vairāk ...


Opozīcija pieprasījumā pārmet Kariņam izvairīšanos informēt par Covid-19 iepirkumiem
08.06.2020

Opozīcija, tajā skaitā ZZS deputāti Armands Krauze un Uldis Augulis Saeimā iesniegtā pieprasījumā pārmet Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam "izvairīšanos sniegt pieprasīto informāciju" saistībā ar izpildvaras veiktajiem iepirkumiem Covid-19 krīzes laikā. LSM Deputāti apgalvo, ka no atbildēm uz iepriekšējo pieprasījumu Kariņam nav bijis iespējams pārliecināties par iepirkumu patiesajiem apstākļiem. Parlamentārieši norāda, ka tas vēl vairāk pastiprinot bažas, ka iepirkumi nav veikti atbilstoši, un, "iespējams, īstenojot koruptīvas darbības".

Lasīt vairāk ...


Par viesstrādnieku ievešanu un atbalsta izvērtēšanu saistībā ar darbaspēka trūkumu un nenovākto ražu lauksaimniecībā
08.06.2020

LZS Priekšsēdētājs Armands Krauze: Par viesstrādnieku ievešanu un atbalsta izvērtēšanu saistībā ar darbaspēka trūkumu un nenovākto ražu lauksaimniecībā RīgaTV 24 Latvijā ražoti un pārstrādāti produkti ir labāki. Tie nav tālu jāpārvadā, tādēļ arī no klimata pārmaiņu un CO2 izmešu viedokļa daudz labāki videi. Tāpat ir zināms, kurš zemnieks konkrēto produktu ir saražojis – tas viss veido uzticamību vietējai produkcijai.

Lasīt vairāk ...


ZZS: Nepieciešams skaidrs redzējums izejai no ārkārtas situācijas, nevis valdības pilnvaru paplašināšana
04.06.2020

Beidzoties ārkārtas situācijai, nepieciešams skaidrs redzējums par to, kāds atbalsts būs pieejams uzņēmējiem, darba ņēmējiem un tiem, kuri darbu zaudējuši, uzskata Zaļo un zemnieku savienība (ZZS). Valdība tā vietā vēlas sev paplašināt pilnvaras un neierobežoti dalīt valsts budžeta līdzekļus, liecina Saeimā izskatīšanai iesniegtie likumprojekti, ar kuriem iecerēts regulēt situāciju un kontrolēt Covid-19 izplatību Latvijā pēc ārkārtējās situācijas beigām 9.jūnijā.

Lasīt vairāk ...


ZZS: Neatbalstot krīzes situācijā nonākušos studentus, valsts zaudēs tūkstošiem jauno speciālistu
27.05.2020

Ārkārtas situācija ir smagi skārusi arī studējošās jaunatnes finansiālo situāciju, un gandrīz 10 000 Latvijas studenti varētu pārtraukt studijas augstākās izglītības iestādēs, kļūt par bezdarbniekiem vai pamest valsti, radot nākamo emigrācijas vilni. Situācija prasa tūlītēju rīcību, tādēļ valdība nedrīkst vilcināties un sniegt atbalstu krīzē nonākušajiem studentiem, uzskata Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde, atsaucoties uz Latvijas Studentu apvienības pausto informāciju.

Lasīt vairāk ...


ZZS aicina J.Jurašu skaidrot saistību ar "PNB Banku"
14.05.2020

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāju Juri Jurašu skaidrot, kādus pakalpojumus vairāku gadu garumā ar viņu saistīts uzņēmums "Immunitas" sniedzis "PNB Bankai", tolaik "Norvik bankai", kura tiek minēta kā slēpts Jaunās konservatīvās partijas sponsors.

Lasīt vairāk ...


ZZS neatbalsta Satversmes 81.panta principu atjaunošanu
05.05.2020

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde, izvērtējot ieceri veikt izmaiņas Latvijas Republikas Satversmē, lai atjaunotu 81.panta principus, lēmusi šo iniciatīvu neatbalstīt, jo tas var radīt riskus nedemokrātiska valsts pārvaldes procesa īstenošanai, uzsver ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Lasīt vairāk ...


Krauze pārmet "neviennozīmīgu attieksmi" ATR komisijā pret deputātiem un pašvaldību pārstāvjiem
23.04.2020

Saeimas opozīcijas deputāts Armands Krauze (ZZS) ir vērsies ar iesniegumu Saeimas Prezidijā, kurā norāda uz "neviennozīmīgu attieksmi" pret deputātiem, pašvaldību pārstāvjiem un pilsoniskās sabiedrības locekļiem parlamenta Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) komisijā un prasa situācijai rast risinājumu.

Lasīt vairāk ...


Aicina palielināt atbalstu ģimenēm ar bērniem krīzes situācijā
16.04.2020

Opozīcijas deputāti sagatavojuši priekšlikumus Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma grozījumiem, lai palielinātu atbalstu ģimenēm ar bērniem krīzes situācijā.

Lasīt vairāk ...


Uzņēmēji prasa lielāku krīzes lēmumu caurspīdīgumu (1
16.04.2020

Ārkārtas situācijas laikā valdības pieņemto lēmumu un nozīmīgu valsts finanšu līdzekļu tērēšanas necaurspīdīgums, kā arī konkrētības un skaidru kritēriju trūkums uzņēmējos vieš bažas par iespējamu resursu negodprātīgu sadalījumu un izsaimniekošanu. Lai kliedētu šīs bažas, Latvijas Zemnieku savienības Uzņēmēju padome (LZS UP) pieprasa detalizētu atskaiti par krīzes novēršanai paredzēto četru miljardu eiro izlietošanu.

Lasīt vairāk ...


LZS Uzņēmēju padome: Valdības lēmumi MVU atbalstam - pārāk lēni, birokrātiski, nepieejami
06.04.2020

Valdības lēmumi ārkārtas situācijā attiecībā uz mazajiem un vidējiem uzņēmumiem MVU) tiek pieņemti pārāk lēni, neskaidri, nekonsekventi, turklāt solīto atbalstu neretinemaz nav iespējams saņemt vai arī tā saņemšanai jāpārvar virkne birokrātisku šķēršļu.

Lasīt vairāk ...


LZS mudina ārkārtējās situācijas dēļ atlikt ATR, lai nepieļautu lielus zaudējumus valstij
02.04.2020

Ņemot vērā ārkārtējo situāciju, administratīvi teritoriālās reformas (ATR) ieviešana ir jāatliek uz četriem gadiem jeb aiznākamajām pašvaldību vēlēšanām, lai nepieļautu lielus zaudējumus valstij un ekonomikai, par šādu pozīciju lēmusi Latvijas Zemnieku savienības(LZS) valde.

Lasīt vairāk ...


ZZS aicina nevilcināt ekonomikas ministra apstiprināšanu amatā
31.03.2020

ZZS valde atbalsta partijas "KPV LV" Saeimas frakcijas virzīto ekonomikas ministra amata kandidātu Jāni Vitenbergu. Tāpat ZZS atbalstīs iepriekšējā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro apstiprināšanu Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītāja amatā.

Lasīt vairāk ...


ZZS rosina palielināt atbalstu bezdarba gadījumā
31.03.2020

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina ārkārtējās situācijas laikā sakarā ar Covid-19 izplatību palielināt atbalstu bezdarba gadījumos, lai iedzīvotāji, kuri saskaras ar atlaišanu, nepaliktu bez līdzekļiem ikdienas vajadzību segšanai.

Lasīt vairāk ...

Arhīvs
2020 (41)
2019 (65)2018 (102)2017 (112)
2016 (183)2015 (242)2014 (230)
2013 (128)2012 (104)2011 (306)
2010 (3)

Video

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
12:04, Jul 06
Par nacionāli domājošu un profesionālu Rīgas vadību! #ViktorsValainis #ZZS #LZS https://t.co/VcdYtdPzZ9
Latvijas Zemnieku sa
22:31, Jul 04

Latvijas Zemnieku sa
11:51, Jun 30
Saeimas komisija skatīs ZZS prasījumu Puntulim par sabiedrības neiesaistīšanu akustiskās koncertzāles vietas izvēlē… https://t.co/eGFwTD8mQA

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit