Aktualitātes

2020

Kučinskis: Valdības lēmumi Covid krīzē vairāk ir emocionāli nevis pragmatiski
02.12.2020

Covid-19 pandēmijas radīto krīzi Latvijā vada haotiski, tādu viedokli Latvijas Radio pauda bijušais premjers un Saeimas deputāts no Zaļo un zmenieku savienības Māris Kučinskis.

Lasīt vairāk ...


Valsts budžetā NEATROD papildus līdzekļus bērnudārzu pedagogu atalgojumam
02.12.2020

Neskatoties uz mērķtiecīgu pašvaldību budžetu samazināšanu, Saeimas koalīcija neatbalstīja ZZS priekšlikumu daļējai pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu darba samaksas finansēšanai no valsts budžeta.

Lasīt vairāk ...


Deputāti balso PRET atbalstu kultūrai
02.12.2020

Saeimas vairākums neieklausījās ZZS deputātu aicinājumā paredzēt papildu 1,27 miljonus euro Valsts kultūrkapitāla fondam (VKKF), lai paplašinātu tā mērķprogrammas.

Lasīt vairāk ...


Saeima nobalso PRET papildus līdzekļiem kompensējamiem medikamentiem un izmeklējumiem
02.12.2020

Saeimas vairākums neatbalstīja ZZS deputātu priekšlikumu paredzēt papildu finansējumu rindu mazināšanai pie speciālistiem uz izmeklējumiem un kompensējamo medikamentu pieejamības veicināšanai.

Lasīt vairāk ...


Raidījumā "Kur tas suns apraksts" par un ap Budžetu 2021
01.12.2020

"Kur tas suns aprakts?" šovakar: Diskusijā piedalās: LZS valdes locekle, ZZS deputāte Dana Reizniece - Ozola un Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle.

Lasīt vairāk ...


Rīgas deputātu bezmaksas stāvvietu skandāls: Krauze un Gobzems vērsušies KNAB
01.12.2020

Saeimas opozīcijas deputāti Armands Krauze (ZZS) un Aldis Gobzems vērsušies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) saistībā ar bijušā Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Rīgas domes deputāta Druvja Kleina izteikumiem par Rīgas domes deputātiem piešķirto bezmaksas stāvvietu karšu izmantošanu.

Lasīt vairāk ...


Saeima saka NĒ mazo lauku saimniecību atbalstam
30.11.2020

ZZS rosināja paredzēt 7 miljonus euro, lai primāro lauksaimniecības produktu ražotāji un kooperatīvās sabiedrības varētu daļēji dzēst aizņēmumu procentus, tādējādi veicinot uzņēmumu efektivitāti un nodrošinot turpmāku investīciju ieplūšanu lauksaimniecības nozarē.

Lasīt vairāk ...


Saeima saka NĒ valsts atbalsta palielināšnai augstskolām un zinātniskās darbības attīstībai augstskolās un koledžās
30.11.2020

Saeimas koalīcijas deputātu vairākums, diskutējot par valsts budžetu 2021.gadam, lēma arī turpmāk nepildīt spēkā esošu likumu normas par augstākās izglītības un zinātnes finansējumu. ZZS deputāti bija iesnieguši priekšlikumus, lai, atbilstoši likumam, tiktu palielināts valsts atbalsts augstskolām un zinātniskās darbības attīstībai augstskolās un koledžās.

Lasīt vairāk ...


Vai budžets atkal tiek dalīts pēc deputātu kvotu principa?
30.11.2020

Vai koalīcijas politiķi nākamā gada budžeta izskatīšanas procesā ir atdzīvinājuši tā dēvētās "deputātu kvotas", daudzgadu budžetā ieliekot priekšlikumus par konkrētiem infrastruktūras objektiem?

Lasīt vairāk ...


Saeima saka NĒ pašvaldību budžeta bāzes finansējuma saglabāšanai
30.11.2020

Saeimas vairākums jeb koalīcijas deputāti noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšlikumu saglabāt pašvaldībām 80% no iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumiem.

Lasīt vairāk ...


Izmaiņas alternatīvajos nodokļu režīmos parlamenta opozīcija nodēvē par "Melno piektdienu"
28.11.2020

Valdības un Saeimas vairākuma atbalstītās izmaiņas alternatīvajos nodokļu režīmos vērtējamas kā "Melnā piektdiena", jo tās ir nelabvēlīgas iedzīvotājiem, šāds vērtējums debatēs Saeimā šodien izskanēja no opozīcijas pārstāvju puses. Koalīcijas deputāti šodien noraidīja opozīcijas rosinājumu ļaut iedzīvotājiem patentmaksas režīmā reģistrēties arī nākamgad.

Lasīt vairāk ...


Izmaiņas autoratlīdzību regulējumā ir sasteigtas, tās radīs grūtības nodokļu maksātājiem
28.11.2020

Reizniece-Ozola norāda uz problēmām autoratlīdzības maksātājiem pēc nodokļu izmaiņām.

Lasīt vairāk ...


2021. gada budžets Saeimā: Diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanas slieksni paaugstina līdz 1800 eiro
28.11.2020

Paaugstina diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanas slieksni Skatot grozījumus likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), vairāki opozīcijas deputāti vispirms mudināja saglabāt esošo autoratlīdzību režīmu. Jauns režīms, viņuprāt, palielinātu nodokļu slogu radošajā jomā strādājošajiem, un tas pašreizējā ekonomiskajā situācijā nebūtu pieļaujams.

Lasīt vairāk ...


Nākamgad reorganizēs MUN režīmu
28.11.2020

Pēc ļoti garām un asām debatēm Saeima šodien galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Mikrouzņēmuma nodokļa likumā, kas paredz mainīt mikrouzņēmuma nodokļa (MUN) maksāšanas kārtību.

Lasīt vairāk ...


Reforma – kā dzīvosim rīt?
26.11.2020

Pirms nedēļas Vidzemes augstskolas mācībspēks prezentēja pētījumu “Komunikācijas izaicinājumi un iespējas administratīvi teritoriālās reformas radīto pārmaiņu procesā”. Šis bija pētījums, kura izmaksas tika segtas no Valmieras pilsētas budžeta līdzekļiem un kura ietvaros tika pētīts pārējo jaunnovadā ietilpstošo septiņu pašvaldību iedzīvotāju viedoklis par gaidāmajām pārmaiņām. Viens no secinājumiem, ko pētnieki izdarīja – iedzīvotāji nav pietiekami informēti par to, kas notiks tālāk.

Lasīt vairāk ...


ZZS valde: Koalīcijai vēl ir iespēja labot pieļautās kļūdas attiecībā uz izglītības nozares finansējumu
26.11.2020

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde, ceturtdien, 26.novembrī, tiešsaistes tikšanās laikā ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadību, nolēma atbalstīt pedagogus pārstāvošo organizāciju tās centienos panākt nozīmīgāku atbalstu izglītības jomai no valsts.

Lasīt vairāk ...


Valainis: Visas augstās amatpersonas dzīvo tā, it kā nekādas krīzes nebūtu
26.11.2020

Valainis: Visas augstās amatpersonas dzīvo tā, it kā nekādas krīzes nebūtu ( Riga TV24 ) Komentāru sniedz Viktors Valainis , Saeimas deputāts (ZZS)

Lasīt vairāk ...


Dana Reizniece- Ozola: brīžiem liekas, ka runājam ar sienu
25.11.2020

Saeima jau divas garas dienas pavadījusi, daļēji attālināti strādājot pie valsts nākamā gada budžeta. Šis process gandrīz ne ar ko neatšķiras no citu valdību un citu Saeimu veidotajiem budžetiem – opozīcijas priekšlikumi praktiski netiek ņemti vērā. Taču opozīcija apgalvo, ka šāds darba stils līdz šim nav piedzīvots. Budžeta pieņemšanas procesu dažs opozicionārs dēvē par “vebināru”, kurā ir tikai opozīcijas monologs, bet cits prognozē, ka šāda koalīcijas augstprātība var beigties tikai ar Krišjāņa Kariņa valdības krišanu.

Lasīt vairāk ...


«Šodienas jautājums» - nākamā gada budžets
25.11.2020

«Šodienas jautājums» - nākamā gada budžets - Diskusijā piedalās - Latvijas Zemnieku savienības valdes locekle Dana Reizniece- Ozola.

Lasīt vairāk ...


Saeima saka NĒ ZZS priekšlikumam iesaldēt ministru mēnešalgu pieaugumu
25.11.2020

Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs Armands Krauze: “ LZS aicina ieklausīties sabiedrības viedoklī un šo jautājumu par algu pieaugumu valsts augstākajām amatpersonām šogad izskatīt vēlreiz, nepieļaujot tālāku algu palielināšanu nākamā gadā. Tas nav godīgi pret mūsu iedzīvotājiem, un nodokļu maksātājiem, apstākļos, kad mēs jau gadiem nevaram palielināt algas medicīnas un sociālajiem darbiniekiem."

Lasīt vairāk ...

Arhīvs
2020 (175)
2019 (65)2018 (102)2017 (112)
2016 (183)2015 (242)2014 (230)
2013 (128)2012 (104)2011 (306)
2010 (3)

Video

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
13:56, Dec 02
Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs @ArmandsKrauze par mikrouzņēmuma nodokļa režīmu https://t.co/wCyfd2INF8 https://t.co/jhJnbOgR9B
Latvijas Zemnieku sa
13:53, Dec 02
Māris Kučinskis: Valdības lēmumi Covid krīzē vairāk ir emocionāli nevis pragmatiski @LatvijasRadio… https://t.co/9meJ5XqbQn
Latvijas Zemnieku sa
13:51, Dec 02
Saeima nobalso PRET papildus līdzekļiem kompensējamiem medikamentiem un izmeklējumiem https://t.co/vpxJbiWBks https://t.co/2RUFOMplP2

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit