Aktualitātes

2020

Līdz 15. 08. vēlētāji, kuri var piedalīties Rīgas domes vēlēšanās, varēs mainīt savu vēlēšanu iecirkni vai reģistrēties balsošanai Rīgā
31.07.2020

No 30. jūlija līdz 15. augustam vēlētāji, kuriem ir balsstiesības Rīgas domes vēlēšanās, varēs mainīt savu vēlēšanu iecirkni vai reģistrēties balsošanai Rīgas domas vēlēšanās, ja vēlētājam Rīgā pieder nekustamais īpašums.

Lasīt vairāk ...


ZZS: Jaunās nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības jāsamēro ar sabiedrības interesēm
27.07.2020

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti kopā ar citiem opozīcijas kolēģiem rosina atlikt jauno nekustamā īpašuma kadastrālo vērtību spēkā stāšanās termiņu, lai gada laikā varētu pārdomāti un sabiedrības interesēs izvērtēt un izlemt par to, kā mainīsies nekustamā īpašuma nodokļu politika.

Lasīt vairāk ...


LZS: Valsts uzņēmumu privatizācija nav pieļaujama
27.07.2020

Latvijas Zemnieku savienība (LZS) uzstāj, ka valsts uzņēmumu privatizācija nav pieļaujama, neskatoties uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) publiski paustajām ziņām, ka valsts kapitālsabiedrības būtu jāiekļauj regulētajā tirgū.

Lasīt vairāk ...


Aizvien vairāk vietvaru reformu apstrīd satversmes tiesā
23.07.2020

Būtu pilnīgi neloģiski, ja tiesa beigtu skatīt šos iesniegumus pēc velēšanām. 2021. gada jūnijā beigsies šobrīd ievēlēto pašvaldības domju pilnvaru termiņš un pašvaldību vēlēšanas saskaņā ar pieņemto likumu notiks tikai jaunizveidotajos novados.

Lasīt vairāk ...


ZZS Rīgas domes vēlēšanu kandidātu sarakstu komplektā būs ASTOTJĀ vietā!
22.07.2020

Zaļo un zemnieku savienības saraksts (ZZS) Rīgas domes vēlēšanu kandidātu sarakstu komplektā būs ASTOTJĀ vietā!

Lasīt vairāk ...


Satversmes tiesas lēmumam par Administratīvi teritoriālās reformas tiesiskumu jābūt zināmam līdz nākamā gada pašvaldību vēlēšanām
21.07.2020

Pieņemtā reforma ietekmē lielāko daļu Latvijā dzīvojošo cilvēku, kas nozīmē, ka tiesiskajam faktam, vai tā ir tikusi veikta ievērojot visus demokrātiskā valstī noteiktos principus un tiesību normas, ir jābūt zināmam pirms notiek nākamās pašvaldības domju vēlēšanas, pretējā gadījumā vēlēšanas jaunajos novados notiks prettiesiski. Ņemot vērā, ka Satversmes tiesā lietas vidēji tiek izskatītas mazāk kā viena kalendārā gada laikā, tad uzliktais pienākums neierobežos tiesas pienākumu pilnvērtīgi un vispusīgi izskatīt lietas atbilstoši likumam,” norāda LZS priekšsēdētājs Armands Krauze.

Lasīt vairāk ...


Partijas turpina iesniegt kandidātu sarakstus Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām
19.07.2020

Arvien vairāk partiju iesaistās cīņā par Rīgas atslēgām. Šodien savus kandidātu sarakstus ārkārtas vēlēšanām pieteica četras partijas. Un divas no tām – “Jaunā Vienotība” un Zaļo un zemnieku savienība – arī iepazīstināja ar savu komandu un programmu.

Lasīt vairāk ...


Rīgas domes vēlēšanām reģistrēti visi 7 līdz šim pieteiktie saraksti
16.07.2020

ZZS šodien informēja, ka ar otro numuru no tās saraksta kandidēs ārsts Pēteris Apinis. ZZS mēra amata kandidāts ir Saeimas deputāts Viktors Valainis, tāpat no saraksta kandidē arī ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars, biedrības "Vides vārds" valdes locekle Anitra Tooma, Latvijas Zemnieku savienības ģenerālsekretārs Artūrs Graudiņš un citi pretendenti.

Lasīt vairāk ...


Rīgas domes vēlēšanām sarakstus iesniedz vēl divas partijas
16.07.2020

Savu pieteikumu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām ceturtdien, 16. jūlijā, iesniegušas un ar kandidātu sarakstu iepazīstinājušas vēl divas partijas. Tā ir premjera pārstāvētā “Jaunā Vienotība” un opozīcijā esošā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kura līdz šim vēl ne reizi nav iekļuvusi Rīgas domē.

Lasīt vairāk ...


ZZS iesniedz deputātu kandidātu sarakstu, programmu un prioritātes
16.07.2020

Šodien preses konferencē žurnālistus iepazīstinājām ar ZZS deputātu kandidātu sarakstu, programmu un prioritātēm Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām.

Lasīt vairāk ...


ZZS sarakstā uz Rīgas domi kā otro iekļauj Apini
16.07.2020

No Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) saraksta Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās kandidēs arī ārsts Pēteris Apinis, ceturtdien saraksta prezentācijā paziņoja ZZS Rīgas mēra amata kandidāts Viktors Valainis (ZZS).

Lasīt vairāk ...


ZZS iepazīstinās ar Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu sarakstu un programmu
16.07.2020

Šodien, 16.jūlijā, plkst. 13.00, Bastejkalnā, partiju apvienība Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) iepazīstinās ar apvienības sarakstu, programmu un prioritātēm Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām.

Lasīt vairāk ...


Zaļo un Zemnieku savienībai (ZZS) balsi sola 6,1% Rīgas vēlētāju
13.07.2020

 Armands Krauze, LZS priekšsēdētājs:” ZZS reitingi kāpj, jo vēlētājs ir novērtējis mūsu piedāvājumu Rīgas vēlēšanām. Pirmkārt, mēs piedāvājam risināt reālas iedzīvotājiem samilzušas problēmas, otrkārt, mēs sarakstā piedāvājam pavisam jaunu komandu - līderi Saeimas deputātu Viktoru Valaini, uzņēmēju Lienīti Cauni, zaļās partijas līderi Edgaru Tavaru un daudz citus.”

Lasīt vairāk ...


Desmit politiķi, kas cielē uz Rīgas mēra krēslu
13.07.2020

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kas līdz šim vēl nav bijusi pārstāvēta Rīgas pilsētas pašvaldībā, kā savu mēra amata kandidātu 2. martā izvirzīja 13. Saeimas opozīcijas deputātu un Latvijas lielo pilsētu asociācijas izpilddirektoru Viktoru Valaini. Politiķis šī parlamenta sasaukumā ir izcēlies kā viens no lielākajiem novadu reformas pretiniekiem, bet Saeimas pavasara sesijā bijis otrs aktīvākais debatētājs, uzstājoties 126 reizes.

Lasīt vairāk ...


Notika LZS valdes sēde
09.07.2020

8.jūlijā, notika LZS valdes sēde, kurā tika diskutēts par ZZS deputātu kandidātu startu gaidāmajās Rīgas domes vēlēšanās, kā arī pārrunātas šī brīža politiskās aktualitātes un atsevišķu LZS pašvaldību gatavība vērsties Satversmes tiesā saistībā ar Administratīvi teritoriālo reformu.

Lasīt vairāk ...


Arī Salacgrīvas novads meklēs atbalstu Satversmes tiesā saistībā ar teritoriālo reformu
08.07.2020

Salacgrīvas novada dome sniegs pieteikumu Satversmes tiesā par Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma atzīšanu par neatbilstošu Eiropas Vietējo pašvaldību hartai un Latvijas Satversmei, šodien ārkārtas domes sēdē vienbalsīgi lēma domes deputāti.

Lasīt vairāk ...


«Pēdējais palīdzības sauciens» - Limbažu novads Satversmes tiesā apstrīd reformu
08.07.2020

Limbažu novada pašvaldība ir pirmā, kura vērsusies Satversmes tiesā, lai apstrīdētu Administratīvi teritoriālās reformas lemto, ka no novada tiek atdalīts Skultes pagasts par labu jaunveidojamam Saulkrastu novadam. Pašvaldībā vērtē, ka, atdalot jau vēsturiski novadam piederošu teritoriju, tiek ekonomiski vājināts topošais, jaunais Limbažu novads, un tas ir pretrunā ar reformas mērķi – veidot spēcīgus novadus. Lai vērstos Satversmes tiesā, Limbažu novadā vairākus mēnešus ir veikts apjomīgs darbs, gatavojot materiālus pieteikumam.

Lasīt vairāk ...


Eksperts: Neatbalstot Reģionālo reformu, ZZS mobilizējusi savus vēlētājus
08.07.2020

Neatbalstot Administratīvi teritoriālo reformu, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ir mobilizējusi savu vēlētāju bāzi, šādu viedokli pauda sabiedrisko attiecību aģentūras "Mediju tilts" līdzīpašnieks, politologs Filips Rajevskis.

Lasīt vairāk ...


Novadu reformu Satversmes tiesā apstrīdēs arī Inčukalna pašvaldība
08.07.2020

Inčukalna novada pašvaldības vadītājs Aivars Nalivaiko (ZZS) akcentē, ka, izstrādājot novadu reformu, saistībā ar plānotā Ropažu novada izveidošanu nav bijušas ne tikšanās, ne diskusijas ar iesaistīto novadu iedzīvotājiem un šo pašvaldību vadītājiem. "No Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) nav saņemts skaidrojums ne par nākotnes plāniem, ne robežām," skaidroja politiķis.

Lasīt vairāk ...


Lielāko vēlētāju atbalstu gada laikā ieguvusi Zaļo un Zemnieku savienība
04.07.2020

Armands Krauze, LZS priekšsēdētājs: “ZZS regulāri sagatavo labus priekšlikumus kā pārvarēt COVID krīzi, kā jārīkojas ierēdņiem, lai iedzīvotāji dzīvotu labāk un, kas ir jādara, lai novērstu esošās valdības nejēdzīgos darbus. Priecājos, ka Latvijas pilsoņi ir mūsu darbu novērtējuši un tas atspoguļojas pieaugošos reitingos.”

Lasīt vairāk ...

Arhīvs
2020 (60)
2019 (65)2018 (102)2017 (112)
2016 (183)2015 (242)2014 (230)
2013 (128)2012 (104)2011 (306)
2010 (3)

Video

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
22:41, Aug 01
Ādaži un Carnikava ķeras pie jaunā novada veidošanas; aicina iesaistīties iedzīvotājus @DelfiLV https://t.co/gQUJBtTfv2
Latvijas Zemnieku sa
22:35, Aug 01
Satversmes tiesa līdz šim saņēmusi divus pieteikumus par administratīvi teritoriālo reformu https://t.co/XXG35tPcwA https://t.co/37kkHYIYKD
Latvijas Zemnieku sa
14:32, Jul 27
ZZS: Jaunās nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības jāsamēro ar sabiedrības interesēm! https://t.co/apzXqN8OhP https://t.co/88ygdLKzvE

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit