Aktualitātes

2020

Zaļo un Zemnieku savienībai (ZZS) balsi sola 6,1% Rīgas vēlētāju
13.07.2020

 Armands Krauze, LZS priekšsēdētājs:” ZZS reitingi kāpj, jo vēlētājs ir novērtējis mūsu piedāvājumu Rīgas vēlēšanām. Pirmkārt, mēs piedāvājam risināt reālas iedzīvotājiem samilzušas problēmas, otrkārt, mēs sarakstā piedāvājam pavisam jaunu komandu - līderi Saeimas deputātu Viktoru Valaini, uzņēmēju Lienīti Cauni, zaļās partijas līderi Edgaru Tavaru un daudz citus.”

Lasīt vairāk ...


Desmit politiķi, kas cielē uz Rīgas mēra krēslu
13.07.2020

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kas līdz šim vēl nav bijusi pārstāvēta Rīgas pilsētas pašvaldībā, kā savu mēra amata kandidātu 2. martā izvirzīja 13. Saeimas opozīcijas deputātu un Latvijas lielo pilsētu asociācijas izpilddirektoru Viktoru Valaini. Politiķis šī parlamenta sasaukumā ir izcēlies kā viens no lielākajiem novadu reformas pretiniekiem, bet Saeimas pavasara sesijā bijis otrs aktīvākais debatētājs, uzstājoties 126 reizes.

Lasīt vairāk ...


Notika LZS valdes sēde
09.07.2020

8.jūlijā, notika LZS valdes sēde, kurā tika diskutēts par ZZS deputātu kandidātu startu gaidāmajās Rīgas domes vēlēšanās, kā arī pārrunātas šī brīža politiskās aktualitātes un atsevišķu LZS pašvaldību gatavība vērsties Satversmes tiesā saistībā ar Administratīvi teritoriālo reformu.

Lasīt vairāk ...


Arī Salacgrīvas novads meklēs atbalstu Satversmes tiesā saistībā ar teritoriālo reformu
08.07.2020

Salacgrīvas novada dome sniegs pieteikumu Satversmes tiesā par Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma atzīšanu par neatbilstošu Eiropas Vietējo pašvaldību hartai un Latvijas Satversmei, šodien ārkārtas domes sēdē vienbalsīgi lēma domes deputāti.

Lasīt vairāk ...


«Pēdējais palīdzības sauciens» - Limbažu novads Satversmes tiesā apstrīd reformu
08.07.2020

Limbažu novada pašvaldība ir pirmā, kura vērsusies Satversmes tiesā, lai apstrīdētu Administratīvi teritoriālās reformas lemto, ka no novada tiek atdalīts Skultes pagasts par labu jaunveidojamam Saulkrastu novadam. Pašvaldībā vērtē, ka, atdalot jau vēsturiski novadam piederošu teritoriju, tiek ekonomiski vājināts topošais, jaunais Limbažu novads, un tas ir pretrunā ar reformas mērķi – veidot spēcīgus novadus. Lai vērstos Satversmes tiesā, Limbažu novadā vairākus mēnešus ir veikts apjomīgs darbs, gatavojot materiālus pieteikumam.

Lasīt vairāk ...


Eksperts: Neatbalstot Reģionālo reformu, ZZS mobilizējusi savus vēlētājus
08.07.2020

Neatbalstot Administratīvi teritoriālo reformu, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ir mobilizējusi savu vēlētāju bāzi, šādu viedokli pauda sabiedrisko attiecību aģentūras "Mediju tilts" līdzīpašnieks, politologs Filips Rajevskis.

Lasīt vairāk ...


Novadu reformu Satversmes tiesā apstrīdēs arī Inčukalna pašvaldība
08.07.2020

Inčukalna novada pašvaldības vadītājs Aivars Nalivaiko (ZZS) akcentē, ka, izstrādājot novadu reformu, saistībā ar plānotā Ropažu novada izveidošanu nav bijušas ne tikšanās, ne diskusijas ar iesaistīto novadu iedzīvotājiem un šo pašvaldību vadītājiem. "No Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) nav saņemts skaidrojums ne par nākotnes plāniem, ne robežām," skaidroja politiķis.

Lasīt vairāk ...


Lielāko vēlētāju atbalstu gada laikā ieguvusi Zaļo un Zemnieku savienība
04.07.2020

Armands Krauze, LZS priekšsēdētājs: “ZZS regulāri sagatavo labus priekšlikumus kā pārvarēt COVID krīzi, kā jārīkojas ierēdņiem, lai iedzīvotāji dzīvotu labāk un, kas ir jādara, lai novērstu esošās valdības nejēdzīgos darbus. Priecājos, ka Latvijas pilsoņi ir mūsu darbu novērtējuši un tas atspoguļojas pieaugošos reitingos.”

Lasīt vairāk ...


Latvijas Zemnieku savienības Kurzemes konference
03.07.2020

2.jūlijā notika Latvijas Zemnieku savienības Kurzemes konference. Konferences dalībniekus uzrunāja LZS priekšsēdētājs Armands Krauze. Tikšanās laikā ar Kurzemes nodaļu aktīvākajiem biedriem un pašvaldību vadītājiem diskutējām par gatavošanos nākamā gada pašvaldību vēlēšanām, kā arī par administratīvi teritoriālās reformas ietekmi uz LZS reģionālo nodaļu tālāko darbu.

Lasīt vairāk ...


Saeimas komisija skatīs ZZS prasījumu Puntulim par sabiedrības neiesaistīšanu akustiskās koncertzāles vietas izvēlē
30.06.2020

Armands Krauze, LZS priekšsēdētājs: “Valdība ir pieņēmusi absolūti muļķīgu lēmumu par koncertzāles celšanu pašā centrā, Elizabetes ielā. Tā ir bezjēdzīga naudas izšķērdēšana un neieklausīšanās sabiedrības un arhitektu viedokļos, ka šī ēka nav jānojauc. Rīgā ir tik daudz tukšas vietas ko norāda arī eksperti - Skanstes rajons, Zaķusala, Lucavsala. Tur ir vieta gan koncertzālei, gan auto stāvvietām un citai infrastruktūrai."

Lasīt vairāk ...


Līksmus un saulainus vasaras Saulgriežus!
19.06.2020

Līgodama vien atnāca Tā līksmā Jāņu diena Pār siliem, pār mežiem, Pār miezīšu tīrumiem. Līksmus un saulainus vasaras Saulgriežus! LZS priekšsēdētājs Armands Krauze

Lasīt vairāk ...


Denacionalizēto namu īrniekiem jāparedz valsts līdzfinansējums dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsta nodrošināšanai
18.06.2020

Armands Krauze, LZS priekšsēdētājs: “Gan denacionalizēto namu īpašniekiem, gan pārējiem rīdziniekiem un citu pilsētu iedzīvotājiem ir steidzami jāpalīdz gan šajā jautājuma risināšanā, gan arī dalītā īpašuma izbeigšanā. Nav pieļaujams, ka valdība atbalsta shēmotājus, kuri tagad no cilvēkiem pieprasa milzīgas nomas naudas par to, ka padomju lakā uzceltā māja atrodas uz šo dīvainu shēmu rezultātā iegūtas zemes. Iedzīvotājiem nekas nav jāmaksā šeptīgiem darboņiem.”

Lasīt vairāk ...


Partiju reitingus ārkārtējā situācija nav cēlusi
13.06.2020

Armands Krauze, LZS priekšsēdētājs: “Aplūkojot partiju reitingus jāatzīst, ka koalīcijas partijas nav attaisnojušas iedzīvotāju cerības sagaidīt ātru un efektīvu palīdzību no valdības COVID ārkārtējas situācijas laikā. ZZS un pārējās opozīcijas priekšlikumi ir noraidīti kaut arī iedzīvotāji un uzņēmēji tieši tādu palīdzību vēlējās sagaidīt no Kariņa valdības. Iedzīvotāji gaidīja reālu palīdzību nevis neskaidrus un ar korupcijas ēnu skartus valsts iepirkumus un citas neizdarības. Valdība tikai slavina paši savus ministrus par efektīvu COVID apkarošanu, lai gan valdības nopelns tur ir ļoti mazs. Tieši Latvijas iedzīvotāju augstais atbildības līmenis ir tas kāpēc slimība Latvijā neizplatījās kā citur pasaulē.”

Lasīt vairāk ...


Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pieņemšanas gaita Saeimā ir bijusi nedemokrātiska
11.06.2020

”Pašvaldības nozīmē pašu iedzīvotāju valdība vietējā līmenī, līdz ar to to tas norāda, ka iedzīvotāji ir tie, kuriem ir tiesības lemt par savu nākotni- apvienoties, atdalīties, kā strādāt utt. Šī reforma Saeimā tika pieņemta politiski, neraugoties ne uz iedzīvotāju interesēm, ne arī Latvijas kultūrvēsturisko novadu robežām. Piemēram, Kurzemes pilsēta Kandava ir pievienota Zemgalei, sēļi Ilūkstē, tāpat kā padomju laikos pievienoti atpakaļ Latgalei. Faktiski reformas veidotāji ir “sekojuši” vislabākajām Padomju Sociālistiskās Republikas tradīcijām – ignorējot iedzīvotājus un ar zīmuli pārzīmējot Latvijas karti, lai īstenotu savas merkantilās intereses. Es redzu, ka tiesiskums valdošajā koalīcijā vairs nepastāv, tāpēc vienīgā iespēja ir vērsties Satversmes tiesā un cīnīties par iedzīvotāju interesēm,” uzsver LZS priekšsēdētājs Armands Krauze.

Lasīt vairāk ...


Opozīcija pieprasījumā pārmet Kariņam izvairīšanos informēt par Covid-19 iepirkumiem
08.06.2020

Opozīcija, tajā skaitā ZZS deputāti Armands Krauze un Uldis Augulis Saeimā iesniegtā pieprasījumā pārmet Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam "izvairīšanos sniegt pieprasīto informāciju" saistībā ar izpildvaras veiktajiem iepirkumiem Covid-19 krīzes laikā. LSM Deputāti apgalvo, ka no atbildēm uz iepriekšējo pieprasījumu Kariņam nav bijis iespējams pārliecināties par iepirkumu patiesajiem apstākļiem. Parlamentārieši norāda, ka tas vēl vairāk pastiprinot bažas, ka iepirkumi nav veikti atbilstoši, un, "iespējams, īstenojot koruptīvas darbības".

Lasīt vairāk ...


Par viesstrādnieku ievešanu un atbalsta izvērtēšanu saistībā ar darbaspēka trūkumu un nenovākto ražu lauksaimniecībā
08.06.2020

LZS Priekšsēdētājs Armands Krauze: Par viesstrādnieku ievešanu un atbalsta izvērtēšanu saistībā ar darbaspēka trūkumu un nenovākto ražu lauksaimniecībā RīgaTV 24 Latvijā ražoti un pārstrādāti produkti ir labāki. Tie nav tālu jāpārvadā, tādēļ arī no klimata pārmaiņu un CO2 izmešu viedokļa daudz labāki videi. Tāpat ir zināms, kurš zemnieks konkrēto produktu ir saražojis – tas viss veido uzticamību vietējai produkcijai.

Lasīt vairāk ...


ZZS: Nepieciešams skaidrs redzējums izejai no ārkārtas situācijas, nevis valdības pilnvaru paplašināšana
04.06.2020

Beidzoties ārkārtas situācijai, nepieciešams skaidrs redzējums par to, kāds atbalsts būs pieejams uzņēmējiem, darba ņēmējiem un tiem, kuri darbu zaudējuši, uzskata Zaļo un zemnieku savienība (ZZS). Valdība tā vietā vēlas sev paplašināt pilnvaras un neierobežoti dalīt valsts budžeta līdzekļus, liecina Saeimā izskatīšanai iesniegtie likumprojekti, ar kuriem iecerēts regulēt situāciju un kontrolēt Covid-19 izplatību Latvijā pēc ārkārtējās situācijas beigām 9.jūnijā.

Lasīt vairāk ...


ZZS: Neatbalstot krīzes situācijā nonākušos studentus, valsts zaudēs tūkstošiem jauno speciālistu
27.05.2020

Ārkārtas situācija ir smagi skārusi arī studējošās jaunatnes finansiālo situāciju, un gandrīz 10 000 Latvijas studenti varētu pārtraukt studijas augstākās izglītības iestādēs, kļūt par bezdarbniekiem vai pamest valsti, radot nākamo emigrācijas vilni. Situācija prasa tūlītēju rīcību, tādēļ valdība nedrīkst vilcināties un sniegt atbalstu krīzē nonākušajiem studentiem, uzskata Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde, atsaucoties uz Latvijas Studentu apvienības pausto informāciju.

Lasīt vairāk ...


ZZS aicina J.Jurašu skaidrot saistību ar "PNB Banku"
14.05.2020

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāju Juri Jurašu skaidrot, kādus pakalpojumus vairāku gadu garumā ar viņu saistīts uzņēmums "Immunitas" sniedzis "PNB Bankai", tolaik "Norvik bankai", kura tiek minēta kā slēpts Jaunās konservatīvās partijas sponsors.

Lasīt vairāk ...


ZZS neatbalsta Satversmes 81.panta principu atjaunošanu
05.05.2020

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde, izvērtējot ieceri veikt izmaiņas Latvijas Republikas Satversmē, lai atjaunotu 81.panta principus, lēmusi šo iniciatīvu neatbalstīt, jo tas var radīt riskus nedemokrātiska valsts pārvaldes procesa īstenošanai, uzsver ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Lasīt vairāk ...

Arhīvs
2020 (48)
2019 (65)2018 (102)2017 (112)
2016 (183)2015 (242)2014 (230)
2013 (128)2012 (104)2011 (306)
2010 (3)

Video

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
21:12, Jul 13
Desmit politiķi, kas cielē uz Rīgas mēra krēslu https://t.co/pg2CSeVPyc #RigasDomesVelesanas2020 #LZS #ZZS… https://t.co/s3cYZfnoYE
Latvijas Zemnieku sa
13:37, Jul 07
Japanese symbol for beginnerNovadu reformu Satversmes tiesā apstrīdēs arī Inčukalna pašvaldība… https://t.co/NEgdhWAEhx
Latvijas Zemnieku sa
09:32, Jul 07
Arī Salacgrīvas novads meklēs atbalstu Satversmes tiesā saistībā ar teritoriālo reformu @TVNET_zinas https://t.co/58qI76fpbR

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit