Aktualitātes

2020

ZZS neatbalsta Satversmes 81.panta principu atjaunošanu
05.05.2020

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde, izvērtējot ieceri veikt izmaiņas Latvijas Republikas Satversmē, lai atjaunotu 81.panta principus, lēmusi šo iniciatīvu neatbalstīt, jo tas var radīt riskus nedemokrātiska valsts pārvaldes procesa īstenošanai, uzsver ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Lasīt vairāk ...


Krauze pārmet "neviennozīmīgu attieksmi" ATR komisijā pret deputātiem un pašvaldību pārstāvjiem
23.04.2020

Saeimas opozīcijas deputāts Armands Krauze (ZZS) ir vērsies ar iesniegumu Saeimas Prezidijā, kurā norāda uz "neviennozīmīgu attieksmi" pret deputātiem, pašvaldību pārstāvjiem un pilsoniskās sabiedrības locekļiem parlamenta Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) komisijā un prasa situācijai rast risinājumu.

Lasīt vairāk ...


Aicina palielināt atbalstu ģimenēm ar bērniem krīzes situācijā
16.04.2020

Opozīcijas deputāti sagatavojuši priekšlikumus Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma grozījumiem, lai palielinātu atbalstu ģimenēm ar bērniem krīzes situācijā.

Lasīt vairāk ...


Uzņēmēji prasa lielāku krīzes lēmumu caurspīdīgumu (1
16.04.2020

Ārkārtas situācijas laikā valdības pieņemto lēmumu un nozīmīgu valsts finanšu līdzekļu tērēšanas necaurspīdīgums, kā arī konkrētības un skaidru kritēriju trūkums uzņēmējos vieš bažas par iespējamu resursu negodprātīgu sadalījumu un izsaimniekošanu. Lai kliedētu šīs bažas, Latvijas Zemnieku savienības Uzņēmēju padome (LZS UP) pieprasa detalizētu atskaiti par krīzes novēršanai paredzēto četru miljardu eiro izlietošanu.

Lasīt vairāk ...


LZS Uzņēmēju padome: Valdības lēmumi MVU atbalstam - pārāk lēni, birokrātiski, nepieejami
06.04.2020

Valdības lēmumi ārkārtas situācijā attiecībā uz mazajiem un vidējiem uzņēmumiem MVU) tiek pieņemti pārāk lēni, neskaidri, nekonsekventi, turklāt solīto atbalstu neretinemaz nav iespējams saņemt vai arī tā saņemšanai jāpārvar virkne birokrātisku šķēršļu.

Lasīt vairāk ...


LZS mudina ārkārtējās situācijas dēļ atlikt ATR, lai nepieļautu lielus zaudējumus valstij
02.04.2020

Ņemot vērā ārkārtējo situāciju, administratīvi teritoriālās reformas (ATR) ieviešana ir jāatliek uz četriem gadiem jeb aiznākamajām pašvaldību vēlēšanām, lai nepieļautu lielus zaudējumus valstij un ekonomikai, par šādu pozīciju lēmusi Latvijas Zemnieku savienības(LZS) valde.

Lasīt vairāk ...


ZZS aicina nevilcināt ekonomikas ministra apstiprināšanu amatā
31.03.2020

ZZS valde atbalsta partijas "KPV LV" Saeimas frakcijas virzīto ekonomikas ministra amata kandidātu Jāni Vitenbergu. Tāpat ZZS atbalstīs iepriekšējā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro apstiprināšanu Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītāja amatā.

Lasīt vairāk ...


ZZS rosina palielināt atbalstu bezdarba gadījumā
31.03.2020

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina ārkārtējās situācijas laikā sakarā ar Covid-19 izplatību palielināt atbalstu bezdarba gadījumos, lai iedzīvotāji, kuri saskaras ar atlaišanu, nepaliktu bez līdzekļiem ikdienas vajadzību segšanai.

Lasīt vairāk ...


Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāja Armanda Krauzes uzruna partijas biedriem
28.03.2020

Latvijas Zemnieku savienības biedri! Kā jau jūs esat informēti, diemžēl ārkārtas situācijas dēļ šodien 28.martā plānotais mūsu partijas kongress tiek pārcelts. Kā partijas vadītājs rosinu LZS kongresu pārcelt uz rudeni, septembra otro pusi. Tas būtu veiksmīgs brīdis dot startu pašvaldību vēlēšanu aktivitātēm. Vienlaikus varēsim izvērtēt arī Rīgas pašvaldības ārkārtas vēlēšanu rezultātus, pie nosacījuma, ja līdz tam brīdim šīs vēlēšanas būs notikušas.

Lasīt vairāk ...


LZS valde aicina izglītības ministri atmaksāt tiesāšanas izdevumus saistībā LU rektora apstiprināšanu amatā
27.03.2020

Izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai būtu jāatmaksā iztērētie līdzekļi, tiesājoties ar Indriķi Muižnieku par viņa apstiprināšanu Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā, tādējādi uzņemoties atbildību par teju gadu ilgstošo neskaidrību ap Latvijas lielākās augstskolas vadību, uzskata Latvijas Zemnieku savienības (LZS) valde.

Lasīt vairāk ...


ZZS valde aicina lemt par A.Kaimiņa atstādināšanu no Saeimas komisijas vadības un izslēgt no koalīcijas padomes
23.03.2020

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde uzskata, ka Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa rīcība, neievērojot valstī noteiktās vadlīnijas COVID-19 izplatības mazināšanai, nav savienojamas ar Saeimas komisijas vadītāja pienākumu pildīšanu un rada draudus nacionālajai drošībai.

Lasīt vairāk ...


LZS: uzņēmējdarbības atbalsta pasākumiem ārkārtas situācijā jābūt mērķtiecīgākiem un koordinētākiem (1
19.03.2020

Latvijas Zemnieku savienības (LZS) uzņēmēju padome atzinīgi vērtē valsts iestāžu un citu organizāciju aktivitātes uzņēmējdarbības vides glābšanā saistībā ar Latvijā izsludināto ārkārtas situāciju, aicinot papildus jau izskanējušajiem pasākumiem atbalstīt vēl vairākus, kas mērķtiecīgāk ļautu veicināt ekonomiskās norises valstī.

Lasīt vairāk ...


LZS aicina valdību nepieļaut Latvijas iedzīvotāju „iestrēgšanu” ārvalstīs
19.03.2020

Latvijas Zemnieku savienība (LZS) aicina valdību aktīvāk rīkoties, lai palīdzētu mūsu cilvēkiem sekmīgi un drīzākā laikā atgriezties Latvijā, tai skaitā sedzot ceļa izdevumus. LZS priekšsēdētājs Armands Krauze norāda, ka vairāki partijas valdes locekļi saņēmuši ziņas no ārvalstīs esošiem tautiešiem, kuri vēlētos ārkārtas situācijā atgriezties dzimtenē. Diemžēl tas nenotiek raiti un daudziem Eiropā un ārpus tās „iesprūdušajiem” nav pietiekami daudz līdzekļu, lai iegādātos aviobiļetes.

Lasīt vairāk ...


LZS aicina nekavējoties ieviest būtiskus darbaspēka nodokļu atvieglojumus uzņēmumiem
17.03.2020

Latvijas Zemnieku savienība (LZS) aicina valdību uz ātru un mērķtiecīgu rīcību, sniedzot tūlītēju atbalstu uzņēmējdarbībai, lai mazinātu negatīvo ietekmi uz to darbību saistībā ar valstī ieviesto ārkārtas situāciju koronovīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Lasīt vairāk ...Apskatīt komentārus


16.03.2020

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju Covid-19 vīrusa dēļ, Latvijas Zemnieku savienības birojs uz nenoteiktu laiku ir slēgts apmeklētājiem. Jautājumu gadījumā lūgums zvanīt uz tālruni 29220284, vai rakstīt e-pastu uz info@lzs.lv. ZZS aicina ārkārtas situācijā pārcelt Rīgas domes vēlēšanas uz vasaras beigām
13.03.2020

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina pārcelt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas uz 29. augustu, ievērojot valstī izsludināto ārkārtas situāciju koronavīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Lasīt vairāk ...


Latvijas Zemnieku savienība atceļ ikgadējo kongresu
12.03.2020

Latvijas Zemnieku savienības (LZS) valde vienojusies par partijas kongresa atcelšanu. LZS uz ikgadējo kongresu bija iecerējuši pulcēties 28. martā.

Lasīt vairāk ...


ZZS Saeimas deputāti aicina Valsts prezidentu un premjeru ieklausīties pašvaldību viedokļos par novadu reformu
05.03.2020

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija pēdējo mēnešu laikā ir saņēmusi vairāk nekā puses pašvaldību vēstules par administratīvi teritoriālās reformas norisi, tai skaitā reformas sagatavošanas gaitu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) un izskatīšanas procesu Saeimā. Ceturtdien, 5. martā, pašvaldību vēstules pārsūtītas Valsts prezidentam un Ministru prezidentam, aicinot iepazīties ar pašvaldību iesniegtajiem viedokļiem, ievērojot novadu iedzīvotāju intereses, lai tik būtisku jautājumu, kā Latvijas administratīvi teritoriālais iedalījums, izlemtu pārdomāti, valsts attīstības un mūsu iedzīvotāju interesēs.

Lasīt vairāk ...


ZZS pauž atbalstu iedzīvotāju iniciatīvai paust viedokli par novadu reformu
04.03.2020

Ja Ministru prezidentu A.K.Kariņu balstošā koalīcija ir snaudoša, tad Latvijas tautai ir jāiedarbina traktori un jāpaceļ balss. 5. martā mums ir iespēja parādīt, kam pieder vara valstī un kuru intereses nevar klaji ignorēt.

Lasīt vairāk ...


Limbažu novads pievienosies 5.marta protesta akcijai pret Administratīvi teritoriālo reformu
04.03.2020

Neraugoties uz pašvaldību, iedzīvotāju un pat Eiropas ekspertu iebildumiem pret plānotās pašvaldību reformas formu, sasteigto un nedemokrātisko gaitu, šo ceturtdien, 2020.gada 5.martā ATR likumprojekts 2.lasījumā nonāks uz izskatīšanu un balsojumu Saeimā. Speciāli šim mērķim izveidotās Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas “konsultācijas” Saeimā ar pašvaldībām izrādījās tikai demokrātisko izpausmju fikcija, nevis darbs ar priekšlikumu un pašvaldību argumentu vērtēšanu pēc būtības. Šāda situācija ir radījusi plašu neapmierinātību daudzu novadu iedzīvotājos, tai skaitā vietējos zemniekos un uzņēmējos, kuri vērsušies savās pašvaldībās, mudinot vietējās vietvaras pieņemt radikālākus mērus pret valdības koalīcijas patvaļu saistībā ar pašvaldību reformu un ar smago tehniku doties Rīgas virzienā.

Lasīt vairāk ...

Arhīvs
2020 (29)
2019 (65)2018 (102)2017 (112)
2016 (183)2015 (242)2014 (230)
2013 (128)2012 (104)2011 (306)
2010 (3)

Video

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
19:23, Apr 15
RT @presesklubs: Daudzi cilvēki ir izmisumā-nav,ko ēst,nevar samaksāt par dzīvokli.Gribu dzirdēt,kā dzīvot šiem cilv,kuri pašreiz nenopelna…
Latvijas Zemnieku sa
19:23, Apr 15
RT @Finmin:
Latvijas Zemnieku sa
15:22, Apr 06
RT @vid_gov:

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit