ZZS virzīs grozījumus par atteikšanos no Covid‑19 sertifikātu uzrādīšanas Latvijā ( TV3 Ziņas)

"Vairākas Eiropas valstis, arī kaimiņvalstis, ir paziņojušas, ka, mainoties Covid-19 izplatībai un palielinoties vakcinācijas aptverei, tās atteiksies no sertifikātu lietošanas. Arī Latvijā pašlaik spēkā esošajam "zaļajam" un "sarkanajam" režīmam vairs nav epidemioloģiska pamatojuma, jo ar vīrusu inficējas kā vakcinētie, tā arī nevakcinētie," tā sagatavoto likumprojektu pamato ZZS līdzpriekšsēdētājs, Saeimas deputāts Edgars Tavars.

Politiķis akcentē, ka ir jāpieņem, ka pašlaik laboratorijas noslodzes dēļ nespēj laikus sniegt rezultātus, tāpēc cilvēki tos saņem novēloti un jau ar negatīvu rezultātu pēc pārslimošanas.

ZZS rosina veikt grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, svītrojot pantus, kas paredz nepieciešamību uzrādīt Covid-19 sertifikātu, lai apliecinātu vakcinācijas vai pārslimošanas faktu vai informāciju par veiktā testa rezultātu, kā arī svītrot likuma pantus, kas nosaka epidemioloģiskās drošības prasības darba vidē.

Tāpat ZZS rosina Saeimai uzdot Ministru kabinetam līdz 1.martam pieņemt saistītos grozījumus vairākos valdības noteikumos.

"Valdība vēl tikai domā un spriež, kā mazināt noteiktos ierobežojumus un kāda varētu būt mūsu dzīve pēc ārkārtējās situācijas beigām, taču Latvijas iedzīvotāji vēlas ātru rīcību no politiķiem," uzskata ZZS līdzpriekšsēdētājs, Saeimas deputāts Armands Krauze.

Viss raksts un raksta avots: TV3 ( https://ej.uz/c5qp ) 

FOTO: SINTIJA ZANDERSONE, LETA

3.februāris - Starptautiskā vēlēšanu diena
ZZS aicina Saeimu lemt par atteikšanos no Covid-19...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter