Aktualitātes

109913

ZZS: Valstij jāuzņemas atbildība par saviem pilsoņiem arī ārvalstīs
Apskatīt komentārus (0)


15.01.2020


Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina Ministru prezidentu vērtēt tieslietu ministra J.Bordāna rīcību saistībā ar par bērna nolaupīšanu Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) apsūdzētās Latvijas pilsones Kristīnes Misānes lietu. 

“Latvijas valstij ir jārūpējas par saviem pilsoņiem ne tikai mūsu zemē, bet arī tiem, kuri dzīvo ārvalstīs. Nav pieļaujama situācija, kad Latvijas amatpersonu bezdarbības vai paviršas rīcības dēļ pilsoņu intereses netiek pienācīgi aizstāvētas,” akcentē ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

No publiski izskanējušās informācijas nav skaidrs, vai J.Bordāna vadītā Tieslietu ministrija ir pienācīgi rīkojusies, lai sadarbībā ar Dānijas atbildīgajām amatpersonām panāktu Latvijas pilsones neizdošanu DĀR, norāda E.Tavars. Tāpēc ZZS aicina valdības vadītāju pievērst īpašu uzmanību šai lietai un izvērtēt tieslietu ministra atbildību.

ZZS valdes loceklis Armands Krauze uzskata, ka atbildība par šo gadījumu ir jāuzņemas arī ģenerālprokuroram Ē.Kalnmeijeram, izvērtējot to, vai ir darīts viss, lai panāktu, ka Latvijas pilsone tiktu nodota mūsu valsts jurisdikcijā.

“Ikviens pilsonis ir Latvijas valstij svarīgs, tāpēc aicinām vērtēt atbildīgo amatpersonu rīcību, lai panāktu labvēlīgu risinājumu gan konkrētajā gadījumā, gan arī novērstu iespējamās nepilnības un nākotnē šādas situācijas neatkārtotos,” uzsver E.Tavars.

“Amatpersonu neizlēmības rezultātā nevainīga Latvijas pilsone, kura bēg ar bērnu no vardarbības Āfrikā, var tieši nokļūt Āfrikas valsts cietumā necilvēcīgos apstākļos. Ja šis jautājums netiks atrisināts pozitīvi, atbildīgajiem būtu jāatkāpjas no amata”, atzīst A.Krauze.

Šodien pie Dānijas vēstniecības notiek pikets par bērna nolaupīšanu DĀR apsūdzētās Latvijas pilsones atbalstam, kurā iedalīsies un savu nostāju paudīs arī ZZS vadītājs.       Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
09:03, Sep 24
Pēc ilgstošām diskusijām, koalīcija ir atbalstījusi opozīcijas ierosinājumu (ZZS) un valdība ir lēmusi pagarināt sa… https://t.co/S7j7kW3Fvp
Latvijas Zemnieku sa
13:23, Sep 21
18.septembrī notika Latvijas Zemnieku savienības Latgales konference. Konferences dalībniekus uzrunāja LZS priekšsē… https://t.co/zTOPxaOsxH
Latvijas Zemnieku sa
14:58, Sep 18
Armands Krauze: Rīgas domi jau sen vajadzēja izpurināt RīgaTV 24 Preses klubs. https://t.co/wgNJEBwa18 https://t.co/dHh8pu6R9Q

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit