ZZS valde: lēmums par A.Lemberga apcietināšanu tiesas zālē ir politiski motivēts un izrēķināšanas ar opozīciju

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde respektē tiesu varas neatkarību, vienlaikus uzskata, ka lēmums pēc pirmās instances sprieduma nolasīšanas apcietināt tiesas zālē Ventspils domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu ir vērtējams kā politiski, ne tiesiski motivēts.

Atšķirībā no citām valsts augstākajām amatpersonām, ZZS valde uzskata, ka politiķiem un likumdevējam nav tiesību iejaukties tiesas darbā un ietekmēt lietas, kas joprojām atrodas tiesu lietvedībā. ZZS nosoda jebkādu iejaukšanos tiesvedības procesos, gan šajā, gan jebkurā citā lietā. Atšķirībā no valsts augstākajām amatpersonām ZZS uzskata, ka tiesu neatkarība ir demokrātijas pamats.

Tajā pašā laikā jānorāda, ka attieksme pret valdības koalīcijas un opozīcijas politiķiem ir atšķirīga. Tā Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Juris Jurašs, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš un Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Atis Zakatistovs patlaban ir apsūdzētie krimināllietās, bet no Saeimas budžeta komisijas vadītāja Mārtiņa Bondara tiek piedzīti miljoni par bankas izsaimniekošanu, tomēr šie koalīcijas pārstāvji katru dienu lemj par valstī būtiskiem jautājumiem un miljonu izlietošanu dažādām interesēm.

Atšķirībā no iepriekš minētajiem, A. Lembergs nepiedalās un neietekmē amatpersonu apstiprināšanu tieslietu sistēmā, valsts budžeta pieņemšanu un sabiedrisko mediju uzraudzību u.c. jautājumus.

Apcietinājuma piemērošana neilgu laiku pirms pašvaldību vēlēšanām un kandidātu sarakstu iesniegšanas, ZZS valdes ieskatā, liecina par centieniem A.Lembergam liegt kandidēt un piedalīties pašvaldību vēlēšanās. 

ZZS: Ārzemēs dzīvojošajiem Latvijas pilsoņiem jābū...
Novadu reforma: ST lēmums Ogres un Limbažu novadu ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter