Aktualitātes

115536

ZZS valde ir vienojusies par atbalstu grozījumiem Satversmes 110.pantā, lai valsts pamatlikumā nepārprotami nostiprinātu un skaidri definētu jēdzienu “ģimene”
13.01.2021


Ceturtdien, 14.janvārī, ZZS Saeimas frakcijas deputāti balsos par grozījumu Satversmē nodošanu izskatīšanai parlamenta komisijās, lai uzsāktu plašu un izvērstu diskusiju par jēdziena „ģimene” izpratni. 

 

Gadījumā, ja Saeima kā likumdevējs nespēs vienoties par šādas diskusijas uzsākšanu vai arī netiks savākts nepieciešamais konstitucionālais vairākums, lai veiktu grozījumus Satversmē attiecībā uz 110.pantu – tad šis jautājums kā būtiski svarīgs sabiedrībai ir jānodod tautas nobalsošanai, uzskata ZZS.

 

ZZS iestājas par to, ka jēdziens “ģimene” ir skaidrojams tikai un vienīgi kā divu dzimumu – vīrieša un sievietes – laulāto izveidota savienība kopīgā saimniecībā ar viņu bērniem. Tas ir ietverts Satversmes kodolā un ir viens no Latvijas valsts konstitucionālās iekārtas virsprincipiem. 

 

ZZS arī akcentē, ka šāda jēdziena “ģimene” izpratne ir nedalāmi saistīta ar Latvijas valstisko identitāti, Latvijas valsts būtību, tās izveidošanas un pastāvēšanas jēgu. Latvijas valstij ir jāaizstāv bērna tiesības identificēties ar bioloģisko dzimumu, kurā tas ir piedzimis, un jānodrošina iespēju tikt audzinātam saskaņā ar Latvijas konstitucionālo identitāti un vērtībām, kas balstītas latviešu tautas tradīcijās, latviskajā dzīvesziņā, vispārcilvēcīgajās un kristīgajās vērtībās.


      Atpakaļ

Video

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
12:45, Jan 26
Netīrās naudas likumā piedāvā antikonstitucionālus grozījumus https://t.co/XXG35txBF2 “Lai kaut ko tādu sacerētu, i… https://t.co/i68e8cS3qO
Latvijas Zemnieku sa
23:30, Jan 25
LZS: Uzņēmējs šajā valstī netiek cienīts https://t.co/Tkaas6nv1W https://t.co/BQXfiBt6kF
Latvijas Zemnieku sa
14:22, Jan 25
Kopējais kurss nemainīsies @DienaLv https://t.co/BRZpYT9poZ

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit