Aktualitātes

111313

ZZS rosina palielināt atbalstu bezdarba gadījumā
Apskatīt komentārus (0)


31.03.2020


Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina ārkārtējās situācijas laikā sakarā ar Covid-19 izplatību palielināt atbalstu bezdarba gadījumos, lai iedzīvotāji, kuri saskaras ar atlaišanu, nepaliktu bez līdzekļiem ikdienas vajadzību segšanai.

„Noteiktie ierobežojumi vīrusa izplatības mazināšanai skar teju visas tautsaimniecības nozares. Samazinoties ienākumiem, uzņēmumi ir spiesti atbrīvot darbiniekus. Tas nozīmē, ka valstij ir jādara viss, lai cilvēki nepaliktu bez iztikas līdzekļiem. Turklāt jāapzinās, ka ekonomiskā sabremzēšanā nebūs īstermiņa, jo būs vajadzīgs laiks, lai saimnieciskā rosība atgrieztos iepriekšējās sliedēs,” atzīst ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

ZZS deputāti aicina grozīt likumu “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, nosakot, ka laikā, kamēr visā valstī ir izplatīta ārkārtējā situācija sakarā ar Covid - 19 izplatību un trīs mēnešus pēc ārkārtējās situācijas beigām bezdarbnieka pabalsta izmaksas ilgums ir deviņi mēneši 12 mēnešu periodā no pabalsta piešķiršanas dienas.

Tāpat rosināts noteikt, ka ārkārtējās situācijas laikā un trīs mēnešus pēc tās beigām bezdarbnieka pabalstu atkarībā no bezdarba ilguma izmaksātu sekojošā apmērā:

1) pirmos trīs mēnešus — pilnā apmērā no piešķirtā bezdarbnieka pabalsta;

2) nākamos trīs mēnešus — 75 procentu apmērā no piešķirtā bezdarbnieka pabalsta;

3) pēdējos trīs mēnešus — 50 procentu apmērā no piešķirtā bezdarbnieka pabalsta.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
12:04, Jul 06
Par nacionāli domājošu un profesionālu Rīgas vadību! #ViktorsValainis #ZZS #LZS https://t.co/VcdYtdPzZ9
Latvijas Zemnieku sa
22:31, Jul 04

Latvijas Zemnieku sa
11:51, Jun 30
Saeimas komisija skatīs ZZS prasījumu Puntulim par sabiedrības neiesaistīšanu akustiskās koncertzāles vietas izvēlē… https://t.co/eGFwTD8mQA

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit