ZZS rosina atjaunot MUN režīmu, kas darbojās līdz šim gadam

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāti sagatavojuši grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, kas paredz atjaunot mikrouzņēmuma nodokļa (MUN) režīmu, kas darbojās līdz šim gadam.

Grozījumus Saeimas Prezidijā iesniedza deputāti Viktors Valainis, Uldis Augulis, Janīna Jalinska, Jānis Dūklavs, Armands Krauze, Edgars Tavars, Jānis Vucāns, Gundars Daudze, Raimonds Bergmanis un Māris Kučinskis.

Likumprojekta anotācijā teikts, ka MUN ieviešanai ir bijusi pozitīva ietekme uz tautsaimniecību, radot vienkāršotu nodokļu maksāšanas režīmu maziem uzņēmējiem. Tāpat, veicinot jaunu uzņēmumu skaitlisko pieaugumu, bija novērojams ievērojams nodokļa pieaugums MUN ieņēmumiem valsts budžetā.

ZZS deputāti norāda, ka liela daļa aptaujāto nodokļu maksātāju vēloties saglabāt MUN režīmu, kas darbojās līdz šā gada 1.janvārim, un turpināt strādāt un maksāt nodokļus. Īpaši svarīgi esot radīt vidi veiksmīgai uzņēmējdarbības atsākšanai un uzsākšanai pēc Covid-19 krīzes perioda, uzskata likumprojekta iniciatori.

Grozījumu autori ir norādījuši, ka ierosināto nodokļu nomaksas kārtību turpmāk varētu izmantot ne tikai esošie MUN maksātāji, bet arī varēs izveidoties jauni, piemēram, saimnieciskās darbības veicēji, kuri atbildīs noteiktajiem principiem.

Kopumā to varētu izmantot vairāki desmiti tūkstoši MUN maksātāji, uzskata deputāti.

Iesniegumā Saeimas Prezidijam deputāti rosina šo likumprojektu iekļaut tuvākās Saeimas ārkārtas sēdes darba kārtībā.

Kā ziņots, 1.janvārī stājas spēkā izmaiņas MUN regulējumā. Līdz šim regulējums paredzēja, ka mikrouzņēmumā var strādāt pieci darbinieki un viņu atalgojums nedrīkst pārsniegt 720 eiro mēnesī. Apgrozījumam līdz 40 000 eiro piemēroja MUN likmi 15% apmērā, bet apgrozījumam virs 40 000 eiro - likmi 20% apmērā.

Raksta avots un viss raksts: TVNET.LV ( https://ej.uz/5q46 )  

121 pagastā un pilsētā varētu vēlēt iedzīvotāju pa...
ZZS: Valdībai nekavējoties jārīkojas, lai Latvija ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter