ZZS popularitātes reitingos cieši līdzās SaskaņaiPremjera partija popularitātes reitingos februārī ļoti tuvu pietuvojusies Saskaņai, kuras rādītājs aizvadītā gada griezumā bijis samērā viļņveidīgs, svārstoties 4% robežās, tomēr saglabājot vietu popularitātes virsotnē. Februāra vidū pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma veiktā SKDS aptaujā noskaidrots, ka pašlaik par ZZS savu balsi būtu gatavi atdot 18,1% no aptaujātajiem, bet par Saskaņu balsotu vien par 0,4% vairāk.

Zīmīgi, ka ZZS popularitāte īpaši strauji pieauga kopš iepriekšējās premjeres Laimdotas Straujumas (Vienotība) demisijas. Gada griezumā ZZS popularitāte nu kāpusi par teju 5% - aizvadītā gada martā par zaļzemniekiem savu balsi vēlēšanās būtu atdevuši vien 13,4% no aptaujātajiem. Savukārt Saskaņas popularitāte pēdējā mēneša laikā kritusi par 2,2%.

Trešā populārākā ir Nacionālā apvienība Visu Latvijai!-TB/LNNK (NA), par kuru balsotu 8,3%. Nacionāļu reitingi kopš Straujumas demisijas sarukuši. Savukārt par Vienotību šobrīd būtu gatavi balsot vien 5,4%. Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns Juris Rozenvalds sarunā ar Latvijas Televīziju komentēja, ka tā ir "samaksa par tām apbrīnojami daudzajām kļūdām, ko Vienotība pieļāva, jau sākot no rudens, kad gāza paši savu valdību un tad nodemonstrēja acīmredzamas pretrunas starp atsevišķu līderu personiskām ambīcijām un partijas interesēm". Politologs uzskata - pašlaik sabiedrībai arī nav pārliecības par to, ka Vienotības vadība grib kaut ko mainīt.

Pārējām Saeimā pārstāvētajām partijām - No sirds Latvijai un Latvijas Reģionu apvienībai - vēlēšanās neizdotos sasniegt 5% robežu, liecina aptaujas rezultāti.

Samērā liels ir to cilvēku skaits, kas nezina, par ko būtu gatavi balsot - tādu ir 22,1% no aptaujas dalībniekiem.


Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs apmeklē bērnudār...
LZS jaunatnes nodaļas Inčukalna koordinatore Laine...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter