ZZS pārstāvji iesnieguši vairākus priekšlikumus grozījumiem Valsts pabalstu likumā

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas deputāti Edgars Tavars, Raimonds Bergmanis, Viktors Valainis, kā arī pie frakcijām nepiederošie deputāti Jūlija Stepaņenko, Ļubova Švecova un citi opozīcijas pārstāvji iesnieguši vairākus priekšlikumus grozījumiem Valsts pabalstu likumā, kas paredz dažādus pabalstu izmaksu mehānismus Latvijas iedzīvotājiem valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā un pēc tās, lai mazinātu ekonomisko un sociālo spriedzi sabiedrībā.

Ģimenes politikai ir milzu loma, tādēļ pie esošās demogrāfiskās situācijas Latvijā, kas vēl vairāk pasliktinājusies dēļ Covid -19 radītās ekonomiskās krīzes, nepieciešami drosmīgi un izlēmīgi risinājumi, lai sniegtu atbalstu Latvijas iedzīvotājiem. Krīze skārusi teju katru, un atbalsts nepieciešams visām sabiedrības grupām, tādēļ sabalansēta atbalsta politika atmaksāsies ilgtermiņā, jo radīs iedzīvotājos drošības sajūtu, uzskata deputāti.Deputātu ieskatā atbalstāmas ir visas sabiedrības grupas, īpaši ģimenes ar bērniem, tādēļ tiek rosināts ģimenes pabalsta saņēmējiem saņemt vienreizēju piemaksu 500 eiro apmērā pie ģimenes pabalsta par katru bērnu vai arī attiecīgo piemaksu sadalīt 10 daļās, ikmēneša piemaksai veidojot 50 eiro par katru bērnu. 

Apzinoties, ka ģimenēm, kurās aug bērni ar invaliditāti, nepieciešams lielāks atbalsts, likuma grozījumi paredz, papildus esošajam ģimenes valsts pabalstam, piešķirt vienreizēju piemaksu 1000 eiro apmērā." Covid -19 pandēmijas izplatības un valdības radītais haoss izglītības un veselības sistēmā ietekmējis gandrīz katru, īpaši smagi tos, kuri strādāja ierobežojumu skartajās nozarēs. Arī ģimenes ar bērniem un bērniem ar īpašām vajadzībām ir nonākušas neapskaužamā situācijā. 

Dēļ pieaugošā bezdarba, dīkstāves, algu samazinājuma un nepārtraukta stresa par iztikas līdzekļiem un izglītības nodrošināšanu bērniem, cilvēki ir uz psiholoģiskā izdegšanas sliekšņa. Šis ir pēdējais brīdis, kad ar darbiem pierādīt, ka valstij rūp katrs tās iedzīvotājs. Politiķi nevar publiski rosināt vienu, bet pēc pāris dienām no tā attiekties un neiesniegt attiecīgus likumprojektus. Tādēļ koalīcijas vietā to darām mēs - opozīcija", norāda E.Tavars, kurš ir viens no krīzes pabalstu rosinātājiem.

Cerams, ka pienāks diena, kad valdības lēmumus var...
Koalīcijai bail no neatkarīgas izmeklēšanas

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter