Aktualitātes

111626

ZZS neatbalsta Satversmes 81.panta principu atjaunošanu
Apskatīt komentārus (0)


05.05.2020


Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde, izvērtējot ieceri veikt izmaiņas Latvijas Republikas Satversmē, lai atjaunotu 81.panta principus, lēmusi šo iniciatīvu neatbalstīt, jo tas var radīt riskus nedemokrātiska valsts pārvaldes procesa īstenošanai, uzsver ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Latvijas Republikas Satversmes 81. panta atjaunošanas gadījumā Ministru kabinets varētu pieņemt noteikumus ar likuma spēku. ZZS ieskatā šādu likumdevēja funkciju deleģējums valdībai nav nepieciešams, jo mūsdienu tehnoloģijas sniedz iespēju nodrošināt Saeimas darbu arī attālināti un nekavē lēmumu pieņemšanu.

„Saeima strādā visu šo ārkārtas situācijas laiku. Labāk vai sliktāk, bet strādā. Tā vietā, lai domātu par izmaiņām Satversmē, ieteiktu esošo situāciju izmantot kā vērtīgu mācību stundu un piesaistīt informāciju tehnoloģiju speciālistus, lai uzlabotu Saeimas darbu attālinātā režīmā,” norāda E.Tavars.

81. pants no Satversmes tika izslēgts 2007. gada 3. maijā pēc plašām diskusijām par nepieciešamību valdībai Saeimas sesiju pārtraukumā uzņemties daļu likumdevēja funkciju.

Tā kā Satversmes 81. pantu var atjaunot, tikai grozot pamatlikumu, ja tam piekrīt divas trešdaļas Saeimas vairākuma Valsts prezidents Egils Levits plānojis uz konsultācijām aicināt visu parlamentā pārstāvēto politisko spēku pārstāvjus partiju viedokļu uzklausīšanai.

Otrdien, 5. maijā plānota Valsts prezidentu un ZZS Saeimas frakcijas vadītāja Ulda Auguļa tikšanās. Tās laikā U.Augulis informēs par ZZS pozīciju attiecībā uz Satversmes izmaiņām.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
14:58, Sep 18
Armands Krauze: Rīgas domi jau sen vajadzēja izpurināt RīgaTV 24 Preses klubs. https://t.co/wgNJEBwa18 https://t.co/dHh8pu6R9Q
Latvijas Zemnieku sa
14:37, Sep 18
@ArmandsKrauze : Rīgas domi jau sen vajadzēja izpurināt @RIGATV24 . Rīgas Satiksme iesniegs prasību pret bijušajiem… https://t.co/mZXGHcNzb7
Latvijas Zemnieku sa
14:16, Sep 18
17.09.2020. @RIGATV24 Preses klubs, diskusijas par Samazināto PVN noraidījumu Saeimā. Diskusijā piedalās LZS prie… https://t.co/KXiKhiNxZ7

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit