Aktualitātes

19415

ZZS mudina Dombrovski panākt, lai Lietuvas valdība dzēš iztrūkumu "Krājbankas" pamatkapitālā
Apskatīt komentārus (202)


24.11.2011


Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) mudina premjeru Valdi Dombrovski panākt, lai Lietuvas valdība dzēš iztrūkumu AS "Latvijas Krājbanka" pamatkapitālā.

ZZS vēlas, lai Dombrovskis piektdien paredzētajās Latvijas un Lietuvas valdību sarunās būt apņēmīgs un panāk, ka Lietuvas valdība iestājas par "Snoras" bankas glābšanu un tās meitasuzņēmumā "Latvijas Krājbanka" pamatkapitālā ieguldītu nepieciešamos aptuveni 100 miljonus latu, līdzīgi kā savulaik Latvija iesaistījās "Parex bankas" glābšanā, veicot arī šai bankai piederošās, Lietuvā strādājošās meitas bankas kapitāla palielināšanu.

Šodien pēc ZZS iniciatīvas notika tikšanās ar Finanšu un kapitāla tirgus uzraudzības komisijas (FKTK) vadību. Noklausoties FKTK vadītājas Irēnas Krūmanes sniegto informāciju par atbildīgās finanšu tirgus uzraudzības komisijas darbu saistībā ar situāciju "Krājbankā", ZZS vērš valdības uzmanību uz nopietniem apstākļiem, kas FKTK piedāvāta risinājuma gadījumā joprojām neatrisina finanšu pakalpojuma jautājumu, jo īpaši 200 000 klientu Latvijas laukos.

Saistībā ar "Krājbankas" bankomātu atslēgšanu no kopējās finanšu norēķinu sistēmas bez piekļuves skaidras naudas izņemšanai paliek liela daļa cilvēku, kas dzīvo tādās administratīvajās teritorijās, kur vairāku desmitu kilometru attālumā kā vienīgais pieejamais ir tieši "Krājbankas" bankomāts. Šobrīd, esot citas bankas klientam, nav iespējams izņemt naudu "Krājbankas" bankomātos, norāda ZZS.
 
Attiecībā uz pašvaldību iespēju sniegt atbalstu lauku iedzīvotājiem, kuriem radušās īstermiņa problēmas ar piekļuvi finanšu līdzekļiem, kas iesaldēti "Krājbankā", ZZS aicina finanšu ministru Andri Vilku (V) nekavējoties risināt jautājumu par bezprocentu aizdevumu tām pašvaldībām, kuras būtu gatavas ņemt ārkārtas aizņēmumus Valsts kasē "Krājbankas" radīto problēmu risināšanai.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
10:37, Jan 18
Lai gan pašvaldības atrodas vistuvāk iedzīvotājiem un uzņēmējiem, to budžets publiski tiek apspriests daudz retāk n… https://t.co/M3Ij0P7FWn
Latvijas Zemnieku sa
10:33, Jan 18
Cik lēmēju būs jaunajās pašvaldībās – stājušies spēkā grozījumi par deputātu skaitu https://t.co/pg2CSeVPyc… https://t.co/W4Ch7LDrNp
Latvijas Zemnieku sa
10:32, Jan 18
Pašvaldību vēlēšanās Latvijas Zemnieku savienības biedri startēs visās pašvaldībās https://t.co/wW4aaWzrl7… https://t.co/ieUXqzVb9E

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit