ZZS ministru amatiem varētu deleģēt Auguli, Dūklavu un SeržantuGadījumā, ja paši kandidāti piekristu un tiktu panākta vienošanās ar Ministru prezidenta amata kandidāti Laimdotu Straujumu, tad uz ministru amatiem Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) varētu virzīt deputātus Uldi Auguli, Jāni Dūklavu un Kārli Šeržantu, sacīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Augulis varētu tikt virzīts labklājības ministra amatam, Dūklavs kā zemkopības ministrs, bet Seržants kā iekšlietu ministrs. Brigmanis gan zinot, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš vēlas, lai pašreizējais iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) paliek iekšlietu ministra amatā.

"Mēs uzskatām, ka absolūtā prioritāte ir labklājība," akcentēja Brigmanis, paužot viedokli, ka pašlaik uzticība Labklājības ministrijai ir zaudēta - notiekot sadursmes ar šīs jomas pārstāvjiem un ir pārtrūkuši kontakti ar arodbiedrībām un pensionāru federāciju. ZZS vēlētos atjaunot savstarpējo komunikāciju. Vispirms gan esot jāuzzina, vai Augulis būs gatavs ieņemt šo amatu, piebilda politiķis.

Vēlētāji nesaprastu, ja ZZS atteiktos ieņemt zemkopības ministra posteni, ņemot vērā, ka jau partijas nosaukumā ir ietverts šis vārds, skaidroja ZZS frakcijas priekšsēdētājs.

Politiķis apliecināja politiskā spēja gatavību uzņemties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vadību, taču uzsvēra, ka tā ir "vienā plāksnē" ar citām ministrijām. Deleģēt iespējamo ministru VARAM vadībai uzticēts Latvijas Zaļajai partijai.

ZZS esot gatava virzīt savus pārstāvjus arī citiem amatiem, piemēram, ārlietu ministra postenim.

Kā ziņots, Valsts prezidents Andris Bērziņš pirmdien aicināja pašreizējo zemkopības ministri Straujumu veidot jauno valdību.

Rīt plkst.11.30 iespējamiem koalīcijas partneriem - "Vienotībai", pie frakcijām nepiederošajiem deputātiem, nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, Reformu partijai un Zaļo un zemnieku savienībai - paredzēta kopīga tikšanās.


ZZS: amats jāsaglabā iekšlietu un ārlietu ministri...
Tradīcijās ir spēks

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter