ZZS līdzpriekšsēdētājs Armands Krauze aicinās KNAB izvērtēt, vai kukuļdošana nav saskatāma arī Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa valdības veidošanā

Reaģējot uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sākto izmeklēšanu par Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) politiķu sarunām par varas maiņu Dobeles domē, ZZS līdzpriekšsēdētājs Armands Krauze apņēmies aicināt KNAB izvērtēt, vai kukuļdošana nav bijusi saskatāma arī Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) valdības veidošanā.

KNAB sācis kriminālprocesu par, kā ziņo "pietiek.com", "politisko tirgu", politiķiem vienojoties par konkrētu amatu, ko KNAB skatījumā varētu uzskatīt par kukuli. Izmeklēšana saistīta ar sarunām par varas maiņu Dobeles novada domē, kurās ZZS Saeimas frakcijas telpās piedalījies Dobeles novada domnieks Māris Feldmanis (KPV LV), ZZS pārstāvji Uldis Augulis, Viktors Valainis, kā arī Saeimas deputāts Ralfs Nemiro (ievēlēts no KPV LV) un kurās Feldmanim piesolīts domes priekšsēdētāja vietnieka amats. Kriminālprocess sākts pret Nemiro un, iespējams, arī Valaini.

Vaicāts, vai pret viņu ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma normas par kukuļdošanu, Valainis sacīja, ka nevar atbildēt uz šo vai citiem saistītajiem jautājumu, jo esot KNAB parakstījies, ka nedrīkst tos komentēt.

Vaicāts, vai ir veicis kādas koruptīvas darbības, politiķis atbildēja noraidoši, paužot, ka nav vainīgs. Valainis šo situāciju saista ar politiskām intrigām, uztverot ar smaidu un gaida, kad likums viņam ļaus visu izstāstīt.

Politiķis norādīja, ka sadarbojas ar KNAB un cer, ka ātrāk tiks gūta skaidrība šajā jautājumā. Valainis atzīmēja, ka publiskajā telpā tiek "apspēlēti" dažādi pieņēmumi, bet pats tos nevar komentēt, lai netraucētu izmeklēšanu. Deputāts arī cer, ka aizdomas saistībā ar konkrēto domi tiks pēc iespējas ātri kliedētas.

Raksta avots un viss raksts NRA.LV ( https://ej.uz/h624 )

©Dmitrijs Suļžics / F64

TV24 raidījumā "Naudas cena" par pensiju sistēmas ...
LZS apspriešanai ZZS līmenī kā premjera kandidātu ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter