Aktualitātes

113548

ZZS aicina Saeimu lemt par samazinātās PVN likmes saglabāšanu svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem
Apskatīt komentārus (0)


04.09.2020


Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti izskatīšanai parlamentā iesnieguši priekšlikumus grozījumiem “Pievienotās vērtības nodokļa likumā”, lai arī turpmāk varētu piemērot samazināto 5% pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi Latvijai raksturīgiem svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem.

Patlaban likumā noteikts, ka samazinātā PVN likme tiks piemērota līdz šā gada beigām, un no nākamā gada tad svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem piemērotu PVN standartlikmi – 21%.

Kā akcentē ZZS Saeimas frakcijas deputāte Dana Reizniece-Ozola 2018.gadā ieviestā samazinātā PVN likme ir sevi attaisnojusi: samazinājusies ēnu ekonomikas daļa augļu, ogu un dārzeņu tirdzniecībā, palielinājusies legālajā tirgū strādājošo komersantu konkurētspēja.

Samazinot PVN no 21% uz 5%, būtiski bija vērot cenu izmaiņas patērētājiem, vienlaikus arī tika panākta neformāla, bet publiska vienošanās ar lielākajiem tirgotājiem par cenu samazinājumu. Latvijas Lauksaimniecības universitātes pētnieki kopš 2017.gada decembra veikuši cenu monitoringu, un līdz 2019.gada nogalei redzams būtisks cenu samazinājums. Augļu, ogu un dārzeņu cenas minētajā periodā ir bijušas starp zemākajām Baltijas valstīs.

ZZS uzskata, ka, saglabājot samazināto PVN likmi, iegūs gan tautsaimniecība, gan sabiedrība, īpaši mazāk turīgie iedzīvotāji. 


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
13:23, Sep 21
18.septembrī notika Latvijas Zemnieku savienības Latgales konference. Konferences dalībniekus uzrunāja LZS priekšsē… https://t.co/zTOPxaOsxH
Latvijas Zemnieku sa
14:58, Sep 18
Armands Krauze: Rīgas domi jau sen vajadzēja izpurināt RīgaTV 24 Preses klubs. https://t.co/wgNJEBwa18 https://t.co/dHh8pu6R9Q
Latvijas Zemnieku sa
14:37, Sep 18
@ArmandsKrauze : Rīgas domi jau sen vajadzēja izpurināt @RIGATV24 . Rīgas Satiksme iesniegs prasību pret bijušajiem… https://t.co/mZXGHcNzb7

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit