Aktualitātes

106530

ZZS aicina nodrošināt tiesisku Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisi
Apskatīt komentārus (0)


23.05.2019


Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina Centrālo vēlēšanu komisiju (CVK) pagarināt vēlēšanu iecirkņu darba laiku, lai ikviens pilsonis varētu izmantot savas tiesības un iepriekšējā balsošanā piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās.


ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze atzīst, ka Eiropas Parlamenta vēlēšanu organizāciju diemžēl var uzskatīt par izgāšanos. Liela daļa vēlētāju nesaņēma likumā noteiktos Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes paziņojumus par vēlēšanu iecirkni, kurā varēs balsot 25. maijā – vēlēšanu dienā. Pēc tam CVK aicināja izmantot iespēju balsot jebkurā iecirknī trīs dienas pirms 25. maija, tomēr sistēmas kļūmju dēļ tas nav iespējams. 


Pastāvot šādai situācijai, kad daļa vēlētāju nav informēta par vēlēšanu iecirkni, kurā ir reģistrēti, turklāt nav iespējas izmantot savas vēlēšanu tiesības iepriekšējā balsošanā, ir bažas, ka kopumā balsotāju aktivitāte Eiropas Parlamenta vēlēšanās būs kritiski zema. 


Tāpēc ZZS uzskata, ka CVK ir nekavējoties jālemj par vēlēšanu iecirkņu darba laika pagarināšanu ceturtdien un piektdien līdz plkst. 20.00 Savukārt valdības vadītājam K.Kariņam personīgi jāiesaistās un jāuzņemas atbildība par šīs krīzes situācijas steidzamu novēršanu. A.Krauze uzsver, ka ir nopietns pamats bažām, ka valdība nespēj nodrošināt tiesisku vēlēšanu norisi.Papildus informācijai:

Dace Kārkliņa

Zaļo un zemnieku savienības preses sekretāre

Tālr. 29533172      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
13:10, May 29
RT @puarolv: Liepnieks: Kāpēc nevienā citā valstī neiesaldē tik daudz miljonus, kā Latvijā? https://t.co/xiVv2LSOp2 via @puarolv
Latvijas Zemnieku sa
11:13, May 29
RT @LA_lv: Cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem. Opozīcija kritizē koalīciju https://t.co/RkGKJjbR0b
Latvijas Zemnieku sa
11:11, May 29
RT @JanisIkstens: Valdība vēlas mazināt atklātību https://t.co/IksB3ow6Me

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit