ZZS aicina nekavēties ar lēmumiem par atbalstu Latvijas lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiemZaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde un Saeimas frakcija pauž satraukumu par to, kādu ietekmi uz Latvijas lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem atstās Krievijas Federācijas noteiktais aizliegums importam no Eiropas Savienības, un aicina valdību nekavējoties lemt par nepieciešamo atbalstu mūsu valsts uzņēmējiem. 

“Mēs nedrīkstam pieļaut, ka notiek masveida uzņēmumu slēgšana un cilvēki zaudē darba vietas. Valdībai ir atbildīgi jāvērtē situācija un jāvienojas, kā atbalstīt lauksaimniekus un vietējos ražotājus,”uzsver ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.  

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs atzīst, ka īpaši uzmanība jāpievērš piena lopkopības nozarei, kura pēdējo gadu laikā ir strauji attīstījusies. Sevišķi būtu jādomā par tiem lauksaimniekiem, kuriem ir kredītsaistības jaunu objektu būvniecībai vai esošo rekonstrukcijai. Pastāvot eksporta ierobežojumiem ministram ir lielas bažas, ka varētu strauji kristies piena iepirkuma cena. 

„Valdībai ir jāatbalsta jebkurš saprātīgs risinājums mūsu lauksaimnieku atbalstam,” uzskata J.Dūklavs. Zemkopības ministrs jau aicināja sasaukt valdības ārkārtas sēdi, lai lemtu par rīcību saistībā ar Krievijas noteiktajiem importa ierobežojumiem, un šī sēde paredzēta pirmdien.


Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Latvijas Pašv...
Augulis: sociālekonomiski pamatots iedzīvotāju min...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter