Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiekas ar Izraēlas vēstnieci LatvijāCeturtdien, 6. martā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Izraēlas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijā Hagitu Ben-Jākovu (Hagit Ben-Yaakov). Tikšanās laikā zemkopības ministrs informēja vēstnieci par aktualitātēm lauksaimniecības nozarē Latvijā, kā arī pārrunāja abu valstu turpmākās sadarbības iespējas.

 Tikšanās laikā zemkopības ministrs informēja vēstnieci par to, ka Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts „BIOR” ir ieinteresēts turpināt sadarboties ar Izraēlas Lauksaimniecības un lauku attīstības ministriju un tās padotības iestādēm. Sadarbība varētu notikt zivju audzēšanas jomā, tostarp pieredzes apmaiņā, kopīgo projektu izstrādē un pētījumu organizēšanā, kā arī laboratoriskās testēšanas jomā. Ņemot vērā akvakultūras nozares augsto attīstības līmeni Izraēlā, zemkopības ministrs informēja vēstnieci, ka Latvijas zivkopji vēlētos attīstīt sadarbību gan pētniecības, gan apmācību, gan tehnoloģiju un tirgus attīstības jomā. Arī vēstniece atzinīgi novērtēja jau līdzšinējo sadarbību akvakultūras jomā un norādīja uz nepieciešamību to turpināt. Tāpat vēstniece zemkopības ministram izteica uzaicinājumu apmeklēt Izraēlu, lai veicinātu abu valstu sadarbību tirdzniecības jomā.

 Latvijas un Izraēlas nozares tirdzniecības rādītāji ir stabili, turklāt vērojams potenciāls palielināt tirdzniecības apjomus un dažādot preču klāstu. 2013. gadā Latvija uz Izraēlu eksportējusi lauksaimniecības un pārtikas produktus 5,28 miljonu eiro vērtībā. Latvijas produktu eksportā uz Izraēlu galvenās produktu grupas ir alkoholiskie un bezalkoholiskie dzērieni, gaļas un zivju konservi un kakao izstrādājumi.

 
Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027622
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


43157 I.Jurševska pārstāvēs Latvijas intereses ES...
Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiekas ar Turcij...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter