Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: Latvijas lielākie veikalu tīkli apliecina gatavību turpināt tirgot Latvijā audzētos dārzeņus un augļusCeturtdien, 31. jūlijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Latvijas dārzeņu un augļu audzētāju organizācijām un lielo veikalu tīklu vadītājiem, lai arī turpmāk nodrošinātu Latvijas patērētājus ar Latvijā audzētiem dārzeņiem un augļiem.

„Kopš ziņas par paredzamo aizliegumu ievest Krievijā Polijā audzētos dārzeņus un augļus, Latvijas dārzeņu audzētājiem ir bažas, ka Latvijas veikalos varētu pieaugt Polijā audzēto salīdzinoši lētāko dārzeņu un augļu īpatsvars, kas Latvijas dārzeņu un augļu audzētājus nostādītu nevienlīdzīgā situācijā. Esmu gandarīts, ka Latvijas lielo tirdzniecības tīklu vadība apliecināja – neraugoties uz iespējamo cenu starpību, vietējo pārtikas ražotāju produkcija no veikalu plauktiem nepazudīs un pircējiem tiks atstāta iespēja izvēlēties starp Latvijas produktiem, kas varētu būt nedaudz dārgāki, un importēto, iespējami lētāko produkciju,” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Zemkopības ministrs norādīja, ka Latvijas Pārtikas un veterinārais dienests raudzīsies, lai importētā produkcija atbilstu visām pārtikas drošuma un kvalitātes prasībām. Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs arī aicināja tirgotājus sadarboties ne tikai ar Latvijas lielajiem dārzeņu ražotājiem, bet arī mazajiem, izvēloties to produkciju veikaliem reģionos.

Lielo veikalu ķēžu pārstāvji uzsvēra, ka tirgotājiem ir ļoti svarīga sekmīga sadarbība ar vietējiem dārzeņu un augļu audzētājiem, jo Latvijas patērētājiem par mūsu valstī ražoto pārtikas produkciju ir liela interese, un pēdējā gada laikā tā ir īpaši palielinājusies. Arī dārzeņu un augļu ražotāju organizācijas šās dienas sanāksmes rezultātu atzina par pozitīvu, jo lielveikalu tīkli apliecinājuši vēlmi turpināt tirgot Latvijā ražoto produkciju. Dārzeņu un augļu ražotāju organizācijas uzskata, ka mūsu valstī audzētie dārzeņi un augļi ir kvalitatīvāki par importētajiem, ko augstu novērtē Latvijas patērētāji. Latvijas ražotāji spēj konkurēt ikdienas tirgus apstākļos gan savstarpēji, gan ar citu Eiropas valstu ražotājiem, taču, ja pēkšņi kādu iemeslu dēļ Latvijā nonāk citur pasaulē ražota prece par dempinga cenām, konkurēt ar to ir ļoti grūti.

Tikšanās laikā tirgotāji un dārzeņu un augļu ražotāji bija vienisprātis, ka nepieciešams rīkot plašākas un kopīgi organizētas Latvijā ražoto dārzeņu un augļu, kā arī citu pārtikas produktu popularizēšanas kampaņas. Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs apliecināja, ka šo vietējās produkcijas popularizēšanas kampaņās varētu piedalīties arī Zemkopības ministrija. Tāpat tirgotāji ar ražotājiem vienojās, ka nepieciešams uzlabot savstarpējo saziņu un turpmāk regulāri rīkot divpusējas apspriedes, lai varētu rast abpusēji izdevīgus sadarbības nosacījumus.


Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv


Augulis: sociālekonomiski pamatots iedzīvotāju min...
Baltijas valstis un Polija vienoti veiks Āfrikas c...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter