Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar ASV vēstnieku pārrunā Latvijas un ASV tirdzniecības ar lauksaimniecības un pārtikas produktiem veicināšanuPirmdien, 3. februārī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Amerikas Savienoto Valstu (ASV) ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Marku Pekalu (Mark Andrew Pekala). Zemkopības ministrs ar ASV vēstnieku apsprieda jautājumus par abu valstu savstarpējās tirdzniecības ar lauksaimniecības un pārtikas produktiem veicināšanu.

ASV ir starp lielākajiem Latvijas tirdzniecības partneriem trešo valstu vidū, jo salīdzinošie tirdzniecības apjomi ar lauksaimniecības produktiem ir būtiski – 2012. gadā ASV pēc eksporta un arī importa vērtības ierindojās 6. vietā. Būtiski, ka Latvijas tirdzniecības bilance ar ASV pēdējos četros gados ir bijusi pozitīva, tomēr eksporta plūsmā ir vērojams samazinājums pa gadiem, savukārt importa plūsma bijusi samērā nevienmērīga.

2013. gada desmit mēnešos Latvija uz ASV eksportējusi lauksaimniecības, pārtikas un zivsaimniecības produktus 22 miljonu eiro vērtībā, bet importējusi šādus produktus no ASV 4,7 miljonu eiro vērtībā.
_________________________
Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104;
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Saeima apstiprina deputāta pilnvaras uz laiku Jāni...
Augulis esošo koncepciju par izdienas pensijām tāl...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter