Zemkopības ministrija turpina sadarbību ar Latvijas Zinātņu akadēmiju un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijuPirmdien, 24. februārī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ojārs Spārītis un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas (LLMZA) prezidente Baiba Rivža parakstīja ikgadējo nodomu protokolu, lai veicinātu lauksaimniecības un meža zinātnes ciešāku sadarbību ar citām LZA pārstāvētām nozarēm, un vienlaikus pārrunāja līdz šim paveikto.

Nodomu protokols paredz trīspusēju sadarbību ieteikumu izstrādē politikas plānotājiem par iespējamiem uzlabojumiem zinātnē un augstākajā izglītībā, zinātnes sasniegumu popularizēšanā un jauno zinātnieku sagatavošanā lauksaimniecības zinātnes jomā.

Plānots, ka sadarbības ietvaros tiks nodrošināta Latvijas pārstāvju dalība Eiropas Lauksaimniecības, pārtikas un dabaszinātņu akadēmijas apvienības, Ziemeļvalstu lauksaimniecības zinātnieku asociācijas, kā arī Eiropas Lauksaimniecības pētījumu iniciatīvas (EURAGRI) rīkotajos pasākumos, tādējādi veicinot starptautisko zinātnisko sadarbību. Tāpat protokols paredz nodrošināt Ziemeļvalstu un Baltijas valstu Lauksaimniecības zinātnieku 25. kongresa sagatavošanu, kas norisināsies Latvijas prezidentūras ietvaros 2015. gada 16.-18. jūnijā.

Tikšanās laikā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs zinātnisko iestāžu vadītājiem izteica gandarījumu par Jelgavā esošo veterināro klīniku, kur praktiskos veterinārmedicīnas aspektus ir iespēja apgūt Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes studentiem. Zemkopības ministrs norādīja, ka tā ir modernākā veterinārā klīnika Baltijas valstīs un tās piedāvātās iespējas būtu lietderīgi izmantot arī kaimiņvalstu veterinārmedicīnas speciālistiem, tostarp organizējot dažādus vieslektoru operāciju paraugdemonstrējumus studentiem.

Tāpat sarunas gaitā LLMZA prezidente Baiba Rivža atzinīgi novērtēja līdzšinējo sadarbību Zemkopības ministrijas ikgadējā konkursa „Sējējs” organizēšanā, iekļaujot jauno zinātnieku darbu vērtēšanu.

______________________________
Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027622
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Zemkopības ministrs tikās ar Rēzeknes novada zemni...
Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs darba vizītē apm...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter