Aktualitātes

112725

Zaļo un Zemnieku savienībai (ZZS) balsi sola 6,1% Rīgas vēlētāju
Apskatīt komentārus (0)


13.07.2020


Armands Krauze, LZS priekšsēdētājs:” ZZS reitingi kāpj, jo vēlētājs ir novērtējis mūsu piedāvājumu Rīgas vēlēšanām. Pirmkārt, mēs piedāvājam risināt reālas iedzīvotājiem samilzušas problēmas, otrkārt, mēs sarakstā piedāvājam pavisam jaunu komandu - līderi Saeimas deputātu Viktoru Valaini, uzņēmēju Lienīti Cauni, zaļās partijas līderi Edgaru Tavaru un daudz citus.”

Vislielākais atbalsts Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās šobrīd tiek solīts “Saskaņai”, kurai seko “Attīstībai/Par!” un “Progresīvo” kopīgais saraksts, kuriem divu mēnešu laikā arī vērojams straujākais atbalsta kāpums. Tikmēr “Saskaņai” atbalsts ir krities, liecina jaunākie partiju reitingi. To, par kurām partijām plāno balsot galvaspilsētas iedzīvotāji, pēc LTV un LSM.lv pasūtījuma skaidroja SKDS.

ĪSUMĀ:

•  Uz Rīgas domes vēlēšanām plāno doties 55,3% vēlētāju.
•  33,2% izlēmušo vēlētāju balsi sola “Saskaņai”.
•  Lielākais kāpums pret maiju – “Attīstībai/Par!” un “Progresīvo” kopīgajam sarakstam.
•  Lielākais kritums - Jaunajai konservatīvajai partijai un “Saskaņai”.
•  “Gods kalpot Rīgai” reitingi – stabili 5,9%.

Aptaujas dati liecina, ka vairāk nekā puse jeb 55,3 % noteikti dosies balsot; drīzāk to darīs 27,2%. Visticamāk, uz vēlēšanām nedosies 7,5% aptaujāto, bet noteikti vēlēšanas ignorēs gandrīz 4,9%

Vislielākais atbalsts Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās šobrīd tiek solīts “Saskaņai” – par partiju balsot gatavi 33,2% aptaujāto, kuri plāno piedalīties vēlēšanās. 23,3% savu balsi atdotu “Attīstībai/Par!” un “Progresīvo” kopīgajam sarakstam. Trešajā vietā ir Nacionālās apvienības un Latvijas Reģionu apvienības saraksts ar 8,6 % atbalstu. Tālu neatpaliek “Jaunā Vienotība” ar 8,4%.

Savukārt Zaļo un Zemnieku savienībai (ZZS) balsi sola 6,1% Rīgas vēlētāju. Ilgi Rīgā pie varas esošajai partijai “Gods kalpot Rīgai” 5,9% vēlētāju atbalsts. Jaunajai konservatīvajai partijai šobrīd aptaujā balsi gatavi atdot 5,7%, Latvijas krievu savienībai 5%, “KPV LV” – 1,9%, bet “Alternatīvajiem” – pusotrs procents.

Reitingi nav vēlēšanu prognoze

Tomēr, vērtējot šos reitingus, jāatceras – vēlēšanu rezultāti vēl var krietni atšķirties.

To uzsver SKDS vadītājs, sociologs Arnis Kaktiņš: “Būtiska lieta, vienmēr skatoties uz reitingiem, – reitingi nav īsti vēlēšanu rezultātu prognozes. Vismaz mūsu gadījumā tas ir stāsts par kādām simpātijām nelielā pagātnes brīdī, jo visu laiku notiek kampaņa, visu laiku notiek kaut kādi skandāli. Partijas izdomā kaut kādus jaunus trikus, ražo reklāmas materiālus, un tas viss atstāj ietekmi uz sabiedrisko domu. Mēs zinām, ka daudzi neizlēmušie savu galīgo izvēli izdara pēdējā brīdī, ņemot vērā to informatīvo fonu, kas tobrīd ir aktuāls un dienaskārtībā.

Protams, ka aptauja, kas veikta mazliet pagātnes brīdī, nekādi nevar aptvert notikumus, kas notiks nākotnē.”

Lielākais kāpums un kritums

Aptauja veikta jūlija sākumā, kad tikai dažas no partijām bija sākušas plašu pirmsvēlēšanu kampaņu. Kampaņu ietekme redzama arī starp partijām, kurām jūnijā, salīdzinot ar maiju, reitingi pieauguši.

Lielākais kāpums – 6,7 procentpunkti – ir “Attīstībai/Par!” un “Progresīvo” kopīgajam sarakstam. Par gandrīz 3 procentpunktiem pieaudzis ZZS reitings. Abi šie politiskie spēki sākuši visai aktīvu pirmsvēlēšanu kampaņu. Neliels kāpums arī “Jaunajai Vienotībai” un “Alternatīvajiem”.

Bet divu mēnešu laikā nemainīgs palicis ilgus gadus pie Rīgas domes vadības stūres bijušajai “Gods kalpot Rīgai”. Gan maijā, gan jūlijā šim politiskajam spēkam atbalstu sola 5,9 % no izlēmušajiem vēlētājiem.

Salīdzinot ar maiju, vēlētāju atbalsts samazinājies piecām partijām. Visvairāk – par 4 procentpunktiem – atbalsts sarucis Jaunajai konservatīvajai partijai, par gandrīz 3 procentpunktiem – “Saskaņai”, par aptuveni pusotru – gan Nacionālās apvienības un Latvijas reģionu apvienības kopējam sarakstam, gan Latvijas Krievu savienībai. Neliels kritums arī “KPV LV”.

Informācijas avots: LSM  ŠEIT

 


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
11:59, Sep 24
NĀC UN PIEVIENOJIES LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBAI
Latvijas Zemnieku sa
09:03, Sep 24
Pēc ilgstošām diskusijām, koalīcija ir atbalstījusi opozīcijas ierosinājumu (ZZS) un valdība ir lēmusi pagarināt sa… https://t.co/S7j7kW3Fvp
Latvijas Zemnieku sa
13:23, Sep 21
18.septembrī notika Latvijas Zemnieku savienības Latgales konference. Konferences dalībniekus uzrunāja LZS priekšsē… https://t.co/zTOPxaOsxH

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit