Aktualitātes

106390

Viktors Valainis: Daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem nav jāmaksā par kaimiņu parādiem!
Apskatīt komentārus (0)


16.05.2019


Ceturtdien, 16. maijā, izskatīšanai Saeimā tika nodoti Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas deputātu izstrādātie grozījumi Civilprocesa likumā, kuri paredz ieviest jaunu kārtību komunālo maksājumu parādu dzēšanai. Atbalstot sagatavotos priekšlikumus, daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem turpmāk nenāksies segt savu kaimiņu komunālo maksājumu parādus, ja to īpašums tiek realizēts izsolē un iegūst jaunu īpašnieku.

Patlaban spēkā esošais Civilprocesa likuma regulējums paredz, ka gadījumā, ja dzīvoklis tiek atsavināts izsolē, maksājumu parādi (nenokārtotās saistības par dzīvokļa uzturēšanu, siltumu, ūdeni un citiem komunālajiem pakalpojumiem), tiek segti pēc nodrošinātajiem kreditoriem jeb banku hipotekāro kredītu atmaksas.

Tas noved pie situācijas, ka šāda veida parādu, kas tikai Rīgā vien veido vairāk nekā 25 miljonus euro, tiek segti no pārējo kaimiņu maciņiem. Un tas nav taisnīgi!

Iesniegtie grozījumi paredz, ka šāda kārtība ir jābeidz. Līdzīgi, kā pārdodot automašīnu, ir jābūt samaksātiem visiem sodiem un citiem maksājumiem, un tikai tad var notikt darījums. Savukārt attiecībā uz dzīvokļiem parādus un nenomaksātas saistības spiesti segt pārējie mājas iemītnieki.

Pieredze rāda, ka tieši banku apķīlātie dzīvokļi ir tie, kuriem ir uzkrājušies nenokārtoti rēķini, kas, piemēram, kavē apkures pieslēgšanu visai mājai.

Veicot grozījumus Civilprocesa likumā, mērķis ir panākt, lai nekustamā īpašuma pārvaldīšanas izdevumi (ieskaitot samaksu par sabiedriskajiem pakalpojumiem) tiek segti no īpašnieka līdzekļiem, tai skaitā naudas līdzekļiem, kas tiek iegūti no pārvaldītā nekustamā īpašuma pārdošanas.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
13:37, Jul 07
Japanese symbol for beginnerNovadu reformu Satversmes tiesā apstrīdēs arī Inčukalna pašvaldība… https://t.co/NEgdhWAEhx
Latvijas Zemnieku sa
09:32, Jul 07
Arī Salacgrīvas novads meklēs atbalstu Satversmes tiesā saistībā ar teritoriālo reformu @TVNET_zinas https://t.co/58qI76fpbR
Latvijas Zemnieku sa
09:30, Jul 07
«Pēdējais palīdzības sauciens» - Limbažu novads Satversmes tiesā apstrīd reformu @lsmlv https://t.co/FbqDkPmBbI

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit