Aktualitātes

107121

Valainis: OIK parlamentārās izmeklēšanas vadība mēneša laikā pēc būtības neko nav paveikusi
Apskatīt komentārus (0)


05.07.2019


Elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas jautājumiem izveidotās parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadība gandrīz mēneša laikā pēc būtības neko nav paveikusi, lai gan ir nepieciešama aktīvāka rīcība, lai rastu risinājumu elektroenerģijas cenas samazināšanai, norāda komisijas deputāts Viktors Valainis.


Viņš uzsvēra, ka komisijas vadību uzņēmušies partiju "KPV LV" un "Attīstībai/Par!" pārstāvji, taču gandrīz mēneša laikā ir notikusi vien iekšējā sarakste un viena neformāla sanāksme. Līdz ar to parlamentārietim būtu ļoti interesanti redzēt, ko vēl šajā laikā ir izdarījusi komisijas vadība, pauda politiķis. Pretējā gadījumā rodas jautājums, par ko vadības pārstāvji gandrīz mēnesi ir saņēmuši atalgojumu, norādīja deputāts.


Komentējot izskanējušo iespēju, ka parlamentārajā izmeklēšanā varētu tikt nosaukti atbildīgo uzvārdi, Valainis norādīja, ka iepriekšējais Ministru prezidents Māris Kučinskis jau atbildē iepriekšējai 12.Saeimai esot nosaucis atbildīgo uzvārdus.


Politiķis akcentēja, ka tāpēc daudz svarīgāk ir noskaidrot, kuri cilvēki ir kavējuši risināt problēmas, tajā skaitā kavējoties ar nosacījumiem neatbilstošu elektrostaciju slēgšanu. Tāpat ļoti svarīgi ir piedāvāt risinājumu, kā samazināt elektroenerģijas cenu, uzsvēra Valainis.


Viņš norādīja, ka ar pašreizējo komisijas vadības darba ātrumu neizskatās, ka tiks sasniegts rezultāts, ja saskaņā ar publiski izskanējušo informāciju, līdz šīs nedēļas vidum atbildīgajiem nebija izsūtīti jautājumi, kas jau bija sagatavoti pirms komisijas izveidošanas.


Valainis pauda cerību, ka šī parlamentārā izmeklēšana nekļūs par tādu pašu, kādu esot vadījis 12.Saeimas deputāts Veiko Spolītis, kura vadītās parlamentārās izmeklēšanas komisija darbu noslēdza bez gala ziņojuma oficiālas apstiprināšanas.


Jau vēstīts, ka parlamentāro izmeklēšanu pēc opozīcijas rosinājuma paredzēts veikt par valsts rīcību, izveidojot Latvijas un Eiropas Savienības tiesību normām neatbilstošu valsts atbalsta sistēmu elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamajiem resursiem un koģenerācijā. Tāpat paredzēts izmeklēt, kāpēc notikusi neatbilstoša un nepietiekama šo sistēmu uzraudzība un kontrole.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
14:28, Aug 07

Latvijas Zemnieku sa
14:27, Aug 07
Rīgas mēra amata kandidāti nesola biroju paradīzi https://t.co/XXG35txBF2 https://t.co/AdkQGDhr6D https://t.co/xBM5J1OMRG
Latvijas Zemnieku sa
14:37, Aug 06
Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Rīgas domes vēlēšanu programmā ir iekļauts punkts, kas paredz Rīgā bērna piedzimš… https://t.co/bmf3bB9Yzg

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit