Aktualitātes

110543

Valainis: Aizdomas par krāpšanu ar OIK pusē Latvijas biogāzes staciju (LSM.LV)
Apskatīt komentārus (0)


19.02.2020


https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/valainis-aizdomas-par-krapsanu-ar-oik-puse-latvijas-biogazes-staciju.a348883/

Ir aizdomas par krāpšanos pusē no Latvijas biogāzes stacijām, kas saņem valsts atbalstu obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas ietvaros, intervijā Latvijas Radio sacīja Saeimas OIK sistēmas parlamentārās izmeklēšanas komisijas deputāts Viktors Valainis (Latvijas Zemnieku savienība).

Viņš stāstīja, ka vairākās komisijas sēdēs atklātas lietas, kuras pēc tam nodotas prokuratūrai. "Elektroenerģijas pašpatēriņa kontrolē iespējama liela naudas izkrāpšana. Biogāzes stacijā, kas ir ļoti lieli naudas saņēmēji, pašpatēriņa tabulās redzams, ka notiek krāpniecība. Šādu staciju ir puse no visām biogāzes stacijām," teica Valainis.

Tāpat komisijas darbā secināts, ka OIK biznesmeņiem gada laikā tiek maksāts Kultūras ministrijas gada budžetam līdzvērtīgs līdzekļu apjoms, bet nav nekāda kontroles mehānisma. "Vēl šodien mēs redzam, ka nav nekāda konkrēta mehānisma, kā ievārīto putru kontrolēt. Atļaujas tiek dalītas bez kontroles. Ja ir politiskā griba apkarot OIK saņēmējus, tas ir jāpierāda darbos. Mēs redzam premjera Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") rezolūciju ekonomikas ministram Ralfam Nemiro ("KPV LV"). Valdība strādā jau gadu, bet darbi nav paveikti," teica Valainis.

Vaicāts par to, kuri cilvēki komisijas galaziņojumā tiks minēti kā politiski atbildīgie par radušos situāciju, Valainis norādīja, ka tiks nosauki ministri un valsts sekretāri, kuri Latvijā bijuši no 2005. gada līdz mūsdienām. "Pirmais posms Māris Gailis un "Latvijas ceļa" laiks, kad parādījās dubultais atbalsts hidroelektrostacijām uz upēm. Otrais posms sākās 2005. gadā, kad ekonomikas ministrs bija Krišjānis Kariņš, kurš virzīja likumu, kas noteica, ka maksās visas mājsaimniecības. Visi pārējie ministri, katrs ministrs pielika roku, lai rastos nesamērīgais OIK slogs," pauda Valainis.

Vaicāts par ZZS ministru atbildību, Valainis norādīja, ka partija tikai vienu reizi šajā laikposmā vadījusi Ekonomikas ministriju un tad ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) noteica moratoriju atļauju izsniegšanai. "Visos pārējos laikos ZZS nav bijusi atbildīga par šīs sistēmas radīšanu. Atbildīga ir Ekonomikas ministrija, arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai ir jānes zināma atbildība. (Savukārt) likumu uz valdību aiznesa Kariņš," sacīja Valainis.

Deputāts ir sagatavojis savu atsevišķo ziņojumu saistībā ar OIK parlamentāro izmeklēšanu un to pievienos Saeimas komisijas darba noslēguma dokumentam.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
13:37, Jul 07
Japanese symbol for beginnerNovadu reformu Satversmes tiesā apstrīdēs arī Inčukalna pašvaldība… https://t.co/NEgdhWAEhx
Latvijas Zemnieku sa
09:32, Jul 07
Arī Salacgrīvas novads meklēs atbalstu Satversmes tiesā saistībā ar teritoriālo reformu @TVNET_zinas https://t.co/58qI76fpbR
Latvijas Zemnieku sa
09:30, Jul 07
«Pēdējais palīdzības sauciens» - Limbažu novads Satversmes tiesā apstrīd reformu @lsmlv https://t.co/FbqDkPmBbI

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit