Vai un kad politiķi sāks pildīt solījumus?


Bijušais Rīgas pilsētas izpilddirektors. Rīgas iedzīvotājs ( Māris Tralmaks) 


Rudenī notika pašvaldības vēlēšanas Rīgas pilsētā, kurās piedalījās nedaudz vairāk, kā 40% rīdzinieku. Iemeslus, kādēļ tik maza aktivitāte, jau daudzi speciālisti ir minējuši, bet man liekas, ka galvenais ir neticība politiķu solījumiem, jo pēc iepriekšējām Saeimas vēlēšanām tika sasolīti daudz visādi labumi, bet praktiski dzīvē realizēti netika.

Tāda pati situācija pašreiz izveidojusies Rīgas domē. Viens no būtiskiem pašreizējās valdošās koalīcijas politiķu solījumiem bija ,atdalīt lēmējvaru no izpildvaras. Par to pamatoti tika kritizēta iepriekšējā dome. Tomēr patreiz Rīgas domē notiek tieši pretēji. Faktiski katras deputātu komitejas,tātad lēmējvaras, tiešā uzraudzībā ir iedalīti visi departamenti un arī kapitālsabiedrības. Komiteju vadībā papildus priekšsēdētājiem, kā līdz šim bija, izveidoti arī apmaksāti vietnieki.


Kā kļuvis zināms, jaunpieņemtais pilsētas izpilddirektors, kuram pēc likuma vajadzētu būt galvenajam visas izpildvaras uzraugam, darbosies pilsētā amatu apvienošanas kārtībā. Citās iestādēs pieņemts šādu darbu dēvēt par pusslodzes darbu. Kā jau zināms likums par pašvaldībām paredz izpilddirektoram arī ,,dot rīkojumus pašvaldības iestāžu vadītājiem un organizēt teritorijas attīstības programmas projekta un budžeta projekta izstrādāšanu, kā arī saimnieciskā un gada publiskā pārskata sagatavošanu''. Iepriekšējai domei un tās vadītājiem tika pamatoti pārmests, ka bija pārāk liela varas koncentrācija lēmējvaras rokās, diemžēl šīs domes sastāva deputāti ir vispār pārņēmuši izpildvaras funkcijas. Kā gan izpilddirektors un izpildinstitūcijas var veikt likumā paredzētās funkcijas, ja deputāti grib paši būt speciālisti visās jomās?

Raksta avots un viss rakstshttps://ej.uz/suvk

Priekšvēlēšanu diskusija: infrastruktūras attīstīb...
ZZS iestājas par zaļāku - videi un cilvēkam draudz...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter