Aktualitātes

115042

Vai budžets atkal tiek dalīts pēc deputātu kvotu principa?
Apskatīt komentārus (0)


30.11.2020


Vai koalīcijas politiķi nākamā gada budžeta izskatīšanas procesā ir atdzīvinājuši tā dēvētās "deputātu kvotas", daudzgadu budžetā ieliekot priekšlikumus par konkrētiem infrastruktūras objektiem?

 

Valdības priekšlikums paredz piešķirt 250 000 eiro Daugavpils Būvniecības tehnikumam, lai 2021.gadā nodrošinātu jaunu, drošu energoekonomisku apkures katlu iegādi izglītības programmu īstenošanas vietā Dagdā, kā arī ēku remontdarbiem izglītības programmu īstenošanas Višķos.

 

ZZS politiķe Dana Reizniece-Ozola vērš uzmanību uz to, ka, atbalstot tehnikumu, tas ir "tipisks deputātu kvotu priekšlikums", kas noformēts kā valdības priekšlikums uz otro lasījumu. Viņasprāt, normāli būtu bijis, ja par minēto izglītības nozari atbildīgā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sagatavotu ziņojumu par objektu sagatavošanu. "Šī ir atgriešanās pie deputātu kvotām, kas iepriekš tikušas izskaustas," uzskata politiķe.

 

Deputāts Viktors Valainis atzina, ka priekšlikums ir ļoti labs un tas ir jāatbalsta. "Bet, ar ironiju sakot, valdība atņem 90 miljonus eiro pašvaldībām, bet tad dod atpakaļ pa mazumiņam pēc savas izvēles. Ir problēma ar melošanu sabiedrībai - ja tā ir deputātu kvota, tad tam tā arī ir jābūt, nevajag maldināt," sacīja deputāts.

 

Parlamentārietis dusmojās, ka, visticamāk, Latvijā ir ļoti daudz izglītības iestāžu, kam būtu vajadzīgi šādi katli, bet kas nav iekļauti budžeta projektā. "Vai tiešām ir aptaujātas visas Latvijas skolas? Vai tiešām visas iestādes, kam vajag remontus, ir izvērtas? Vai tiešām šīs ir tikai divas, kas būtu jāatbalsta?" taujāja deputāts, gan rosinot politiķiem, kuri iepriekš solījuši "jaunu politiku", šādus vārdus "mutē vairs neņemt".

 

ZZS deputāts Jānis Vucāns atzina, ka šis priekšlikums arī viņu nostāda ļoti grūtas izvēles priekšā, jo viņš labi atceras, kā 12.Saeimas sākuma periodā Izglītības komisijas vadībā devies uz Višķiem apzināt tur esošās problēmas. "Pārdomas rodas saistībā ar to, ka visi citi profesionālās izglītības centri un visas pašvaldības mēģina šos jautājumus risināt, izmantojot Eiropas Savienības fondus vairāku gadu garumā. Bet te pēkšņi mēs redzam, ka to pat var izdarīt vienā gadā no valsts finansējuma," brīnījās politiķis.

 

Parlamentārietis Jānis Dūklavs (ZZS) atgādināja, ka, mainot iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadales principu, Latgales pašvaldībām tiks atņemti "lieli miljoni". Tāpēc apkures katlam paredzētais finansējums ir "tīrais sīkums", kas būtu jāatbalsta.

      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
23:11, Jan 20
Jaundzimušo skaita staujais samazinājums."Tas ir esošās Kariņa valdības darba rezultāts, jo MK ir sējis iedzīvotājo… https://t.co/fZLMcbmcMQ
Latvijas Zemnieku sa
22:14, Jan 20
Šodien atceramies un godinām 1991.gada barikāžu aizstāvjus. Pagājuši jau 30 gadi, kopš notikuma, kas bija kritisks… https://t.co/NKwkNlVpfs
Latvijas Zemnieku sa
16:46, Jan 20
https://t.co/kmGZz27QlH

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit