Sveiks Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkursa „EuroSkills 2010” uzvarētājusTrešdien, 2011.gada 23.februārī plkst.12.30 Izglītības un zinātnes ministrijas Lielajā zālē izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks sveiks un pasniegs Atzinības rakstus Latvijas jaunajiem profesionāļiem, kuri Eiropas lielākajā un prestižākajā jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2010 ieguvuši zelta un sudraba medaļas, kā arī ekselences godalgas. Pasākumā pateiksies arī jauniešu pedagogiem, nozaru asociāciju pārstāvjiem un speciālistiem, kuri devuši nozīmīgu ieguldījumu augsto rezultātu sasniegšanā. Pasākumā savos iespaidos un vērtējumos dalīsies konkursa uzvarētāji un Latvijas delegācijas pārstāvji, kā arī aicināti nozaru asociāciju, profesionālās izglītības iestāžu un uzņēmēju pārstāvji, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti. Pasākumā piedalīties laipni aicināti arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Latvijas dalība šī gada konkursā bijusi ļoti veiksmīga – no sešiem konkursantiem trīs ieguvuši medaļas. Par lieliskajiem rezultātiem EuroSkills 2010 liecina ne tikai iegūtās zelta un sudraba medaļas, bet arī Latvijas komandas kopējie rezultāti – salīdzinot ar citām valstīm – Latvija godalgu īpatsvara ziņā pret dalībnieku skaitu ierindojās 10. vietā no 27 konkursa dalībvalstīm, kas ir ne tikai labs sasniegums šajā konkursā, bet rādītājs Latvijas profesionālās izglītības kvalitātei.

Konkurss no 2010.gada 9. līdz 12. decembrim norisinājās Portugāles galvaspilsētā Lisabonā, un Latviju tajā pārstāvēja seši profesionāļi, demonstrējot savas prasmes un zināšanas piecās profesijās. Starptautiskajā konkursā šogad piedalījās 500 dalībnieku no 27 valstīm, pārstāvot 52 profesijas.

Viesnīcas uzņemšanas dienesta speciālista profesijas konkursā zelta medaļu ieguva Linda Štāle, savukārt topošie mobilo robotu tehniķi no Rīgas Tehniskās koledžas Bruno Bremmers un Kristaps Melderis savā profesijā izcīnīja sudraba medaļu. Abi jaunieši pirms konkursa praktizējās vienā no vadošajiem uzņēmumiem procesu automātikas industrijā „Festo”.

Viesmīle Baiba Īvāne un pavārs Kārlis Mugins savā profesijas grupā gandrīz 20 valstu komandu konkurencē ieguva 5.vietu un saņēma arī ekselences godalgas. Viesmīļu un pavāru sacensībās žūrija vērtēja katra dalībnieka profesionalitāti atsevišķi, kopvērtējumā nosakot komandas rezultātu.

Konkursā Latviju pārstāvēja arī krāsotājs Kaspars Vītolnieks, kas mācās Limbažu arodvidusskolas 4.kursā un savu meistarību stiprina praksē SIA „Rīgas daiļkrāsošanas darbnīca”.

Papildu informācijai:

Konkursu EuroSkills rīko Eiropas profesionālās meistarības attīstības organizācija „European Skills Promotion Organization”, Latvijas dalību konkursā koordinē Valsts izglītības attīstības aģentūra. EuroSkills ir meistarības starptautiskas sacensības, kurās piedalās jaunie profesionāļi vai profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi vecumā no 17 līdz 25 gadiem.

 

Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas nodaļa
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.,
Tālr: 67047804


Zemkopības ministrs ar Nīderlandes vēstnieku pārru...
ZZS arī turpmāk stingri iestāsies pret pensiju un ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter