Spridzāns: Dobeles novada stabilitāte balstīta uzņēmējdarbības nozaru daudzveidībā

Lai arī par ko mēs šodien runātu, mēs nevaram nerunāt par Covid-19. Kādā noskaņojumā šis gads ir sācies Dobeles novadā?

Gads ir sācies ar plašiem ierobežojumiem, jo Covid-19 pandēmija ir pārņēmusi visu pasauli, tai skaitā Latviju. Pēdējie mēneši parāda, ka mūsu valstī šī vīrusa izplatība ir kļuvusi nekontrolējama, tāpēc, kamēr nav notikusi plaša mēroga vakcinācija, ierobežojumi ir vienīgais instruments, ko varam izmantot pandēmijas ierobežošanai. Jautājums ir tikai par to, vai visi ierobežojumi sabiedrībai un arī pašvaldībām ir pietiekami izskaidroti un cik konkrētais ierobežojums ir pamatots. Nav pieļaujams, ka dažs labs sevi iedomājas gudrāku esam par Covid, par speciālistiem, par valdību un rīkojas bezatbildīgi. Jo ātrāk mēs ierobežosim vīrusa nekontrolētu izplatību, jo ātrāk varēsim atgriezties pie normālas dzīves ritma. Ir ļoti svarīgi, lai mēs varētu tikties klātienē - tas attiecas gan uz ģimenēm, gan valdību un deputātiem, jo tikai klātienē var noritēt kvalitatīva un īsta domu apmaiņa.

Protams, sabiedrībā pieaug spriedze. Īsu laiku, kad skaidri redzams sākuma punkts un noslēgums, ierobežojumus ievērot ir vieglāk, bet tagad, kad ārkārtējais stāvoklis un ierobežojumu periods tiek atkal un atkal pagarināts, rodas zināms pesimisms un depresija.

Prieku rada fakts, ka lielākie Dobeles uzņēmumi ar lielu skaitu nodarbināto turpina strādāt, tātad lielākā daļa iedzīvotāju ir saglabājuši darbavietas un turpina gūt ienākumus - šajā situācijā arī šis fakts ir ļoti nozīmīgs. Atsevišķos gadījumos dažas iestādes un uzņēmumi uz laiku ir apturējuši darbību, bet kopumā situācija ir stabila. Saprotams, ka tirgotājiem, tūrisma industrijai, ēdinātājiem un citiem pakalpojumu sniedzējiem šis ir īpaši sarežģīts periods.

Infromācijas avots un visa intervija: NRA.LV ( https://ej.uz/2y6n

LZS Uzņēmēju padomes aktualizētais jautājums par r...
LZS biedri iebilst pret iecerēto Valmieras pilsēta...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter