Skultes pievienošana Saulkrastiem neatbilst Satversmei; Ikšķiles iekļaušana Ogres novadā – atbilst

Skultes pagasta atdalīšana no Limbažu novada, pievienojot to Saulkrastu novadam, neatbilst Satversmei. To atzīst piektdien, 12. martā, pasludinātais Satversmes tiesas (ST) spriedums pirmajā lietā par sūdzībām saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu. Vienlaikus ST nosprieda, ka Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pievienošanu Ogres novadam ir atzīstama par atbilstošu Satversmei.

Informācijas avots LSM.LV ( https://ej.uz/p3dt )

"Satversmes tiesa šodien skaidri pateica, ka Saeima pieņemot likumu par ATR daļā par Limbažiem rīkojusies patvaļīgi! Tāpat norādīja uz demokrātijas mazināšanos Ikšķiles novadā un Valdības nekā nedarīšanu, lai to risinātu! Lēmums Ikšķiles lietā pārsteigums, ņemot vērā pašas tiesas atziņas par demokrātijas svarīgumu un risinājumu neesamību, nonākot lielā pretrunā pašiem ar savu skaidrojumu! Tas ST prestižu neceļ vismaz manās acīs, jo kopumā pretrunu bija daudz tiesas paziņojumā! Tā tam nevajadzētu būt, bet gaidīsim pilno spriedumu," uzsver ZZS Saeimas deputāts Viktors Valainis (LZS)

Armands Krauze, Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs: "Satversmes tiesas lēmums attiecībā uz Skultes pagasta atdalīšanu no Limbažu skaidri pasaka, ka arī Saeimai kā likumdevējam arī jāievēro likumi. Nedrīkst politiskā tirgus rezultātā starp likumprojekta lasījumiem pārdalīt Latvijas pagastus kā to darīja feodāli viduslaikos."

"Preses kluba" diskusija Riga TV24 - piedalās LZS ...
Ikšķiles un Limbažu novadi piesardzīgi cerīgi gaid...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter