Skatīs ZZS pieprasījumu Kariņam uzņemties personīgu kontroli par valsts robežas izbūvi

Saeima šodien skatīšanai atbildīgajā komisijā nodeva Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pieprasījumu Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) uzņemties personīgu kontroli par valsts robežas izbūvi.

Pieprasījumu iesnieguši ZZS deputāti Viktors Valainis, Uldis Augulis, Edgars Tavars, Raimonds Bergmanis, Jānis Vucāns, Gundars Daudze, Janīna Jalinska, Jānis Dūklavs, Armands Krauze un Māris Kučinskis.

Opozīcijas politiķi uzsver, ka vairāku mēnešu laikā Iekšlietu ministrija nav tikusi tālāk par diskusijām, lai gan žogam starp Latviju un Baltkrieviju bija jābūt uzceltam "sen jau".

Tāpat deputāti aicina premjeru prasīt iekšlietu ministres Marijas Golubevas (AP) un ministres pakļautībā esošās Nodrošinājuma valsts aģentūras (NVA) atbilstīgu un atbildīgu rīcību.

ZZS deputāti arī akcentē, ka IeM jau ir spēkā esošs līgums ar uzņēmumu, kas ir gatavs šo žogu būvēt par 57 eiro par metru, bet tā vietā IeM uzskatot, ka ir jāveic jauns iepirkums, kurā tikai par būvniecības darbiem, neskaitot izdevumus par materiāliem, esot gatava maksāt 66 eiro.

Opozīcijas pārstāvji pieprasījumā arī uzdevuši jautājumus Kariņam, vai viņu apmierina Latvijas-Baltkrievijas izbūves procesa vadība un vai atbildība par robežas izbūves procesu nebūtu no ministres jāpārņem pašam valdības vadītājam.

Kā ziņots, Latvijas-Baltkrievijas robežas pastāvīgā žoga nodošanu ekspluatācijā plānota ne vēlāk kā līdz 2024.gadam. Iekšlietu ministre iepriekš uzsvērusi, ka nodošana ekspluatācijā prasa laiku, taču pats žogs jau būs uzbūvēts ātrāk.

Raksta avots un viss raksts: TVNET.LV  ( https://ej.uz/uw4f

FOTO: Francisco Seco/Pool via REUTERS

Rudenīgi un sirsnīgi sveicieni Skolotāju dienā!
LLU rektore, profesore, ekonomikas doktore Irina P...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter