Siguldas operas svētku rīkotājs Dainis Kalns uzteic Zaļo un Zemnieku savienību!Dainis Kalns uz sarunu ierodas tieši no Ministru Kabineta, kur tikko saņēmis Atzinības rakstu par pašaizliedzību un panākumiem Latvijas valsts un tautas labā. Sakāmais viņam jau sen sakrājies uz sirds un viņš sāk bez ievada.

Prese daudz strādā pret ZZS, bet es uzskatu, ka cilvēkiem ir jāatver acis un jāpateic, cik daudz laba ZZS ir izdarījusi! – viņš paskaidro sava nāciena iemeslu. Trakākais, ka tagad šos nopelnus grib piesavināties citi! Saskaņas Centra priekšsēdētājs Nils Ušakovs ik pēc pusstundas reklāmā skandina: “Mēs saglabāsim pensijas! Mēs indeksēsim pensijas!” Zaļie un Zemnieki to jau sen pirmie ir pateikuši, un jau daudz no tā izdarījuši!

Es gribu sabiedrībai vaicāt, kādēļ tie, kuri ir izdarījuši daudz ko labu, tiek padarīti par “peramiem zēniem”? Ka it kā Vienotība būtu tā labā un ZZS būtu tie sliktie! Es kā Latvijas iedzīvotājs un kā pensionārs, gluži otrādi, jūtu Zaļo un Zemnieku savienības atbalstu, tāpēc, ka viņi neļāva otrreiz skarties pensijām klāt (vienreiz jau tur noņēma).

Es esmu sūri strādājis, esmu bijis katru dienu slimnīcā, katru trešo nakti negulējis, pēc negulētām naktīm dežūrējis. Kad septiņus gadus biju nodaļas vadītājs, biju slimnīcā arī katru sestdienu – svētdienu. Tāpat man vajadzēja būt pie telefoniem. Jo pieredzējuši ķirurgi bez manis vēl bija tikai divi. Vārdu sakot, pat atpūtas dienās es nevarēju tālāk par kādiem 60 kilometriem no Siguldas doties. Pensija ir mans īpašums; lai tā būtu, es esmu maksājis nodokļus. Un tagad to ņems nost? Tā taču ir aplaupīšana! Bet Zaļie un Zemnieki nav to pieļāvuši, un tāpēc viņu priekšā cepuri nost!
 
Otrs – par lokālajām slimnīcām! Iepriekšējo ministru laikā tur tika izdarīts diezgan liels absurds. Pat Siguldā vairāk nevar izdarīt apendicīta operāciju, jāved uz Rīgu! Dzemdēt jāved 100 kilometrus!
Ir jābūt pienācīgi apgādātām slimnīcām 50 kilometru attālumā! Katrā slimnīcā ir jābūt vienam ķirurgam, kurš var kuņģa un zarnu operācijas izdarīt, un vienam ginekologam – tādam, kurš var arī ķeizargriezienu izdarīt, un tad viņi viens otram asistē. Jābūt narkozes ārstam. Jābūt vienam labam terapeitam un rentgenologam. Un šie pieci cilvēki var nodrošināt aprūpi 50 kilometru rādiusā. Un nav arī jāmaksā par dežūrēšanu, jo tagad ir mobilie telefoni.

Bet tagad maksā par dežūrēšanu: dežurējošais visu nakti tur noguļ, kādu brūcīti sašuj... Tāpēc jau nav vajadzīgs ķirurgs, to var izdarīt feldšeris. Tādi ļoti sarežģīti gadījumi, kad jātaisa ļoti sarežģītas operācijas, gada laikā ir tikai kādi divdesmit.

Tāpēc paldies zemniekiem, ka viņi šīs lokālās slimnīcas nenolikvidēja. Tāpat viņu nopelns ir māmiņu algas.Viņu nopelns ir budžeta grupas augstskolās. Un vēl es ar lauku cilvēka sajūsmu skatos uz tādu spēka mitriķi, kāds ir Jānis Dūklavs. Cik neatlaidīgi viņš Eiropā cīnās par platību maksājumiem zemniekiem! Tiklīdz zemnieks jutīs, ka viņš var nopelnīt, mūsu lauki atkal būs cilvēku pilni.

Savukārt – ko izdarīja Vienotība? Paaugstināja elektrības tarifus! Man jāatzīst, ka neviens Zaļo un zemnieku ministrs nav mutes bajārs. Viņi visi ir darītāji.

- Mutes bajāri diemžēl prot vēlētājus apvārdot labāk nekā darītāji.

- Tur tā lielākā nelaime, ka daudzi žurnālisti ir pasūtījumu izpildītāji un laiž pie vārda tieši šos mutes bajārus. Bet cilvēkus jau nav iespējams piemānīt. Viņi gluži labi novērtē, kas ir kas. Kad es braucu uz Kurzemi, es vienmēr aicinu: vai nav kāds, kas gribētu braukt man līdzi. Kad saku, ka varu aizvest līdz Ventspilij, līdzbraucēju ir vairāk nekā mašīnā vietu. Viņiem tūlīt ir interese: “O! Tā ir kolosāla pilsēta!”
    
- Re nu! Bet Iepriekšējā Saeima un līdz ar to arī valdība faktiski tika padzīta Ventspils mēra oligarha Lemberga dēļ, un nevis tādēļ, ka ministri un deputāti būtu strādājuši slikti. Sadarbība ar Lembergu ir tā vaina, kurā tiek apsūdzēta Zaļo un Zemnieku savienība.

- Tas ir galīgi garām, jo naudas devēji nav tikai Šķēle, Lembergs un Šlesers. Es domāju, ka Valdis Zatlers rīkojās egoistiski un nepareizi. Ja viņš redzēja, ka kaut kas tur nav labi, viņam vajadzēja pateikt uzreiz: “Mīļie draugi! Ja jūs tā turpināsiet, jums draud atlaišana!” Nevis uzreiz...

Zatlera gājiens bija savā ziņā analogs tikai pretējā virzienā Ulmanim. Ja Ulmanis teica – es palieku savā vietā, jūs paliksiet savā, Zatlers faktiski to izdarīja tā: “Ja es nepalieku savā vietā, tad arī jūs nepaliksiet savā vietā!” No šī viņa gājiena latvieši tikai zaudēs. Saskaņas centrs dabūs kādas četrdesmit balsis. Es to uzskatu par valsts līdzekļu izsaimniekošanu, jo domāju, ka nākošā Saeima nebūs kvalitatīvāka, bez tam referendumam un vēlēšanām būs iztērēti četri miljoni latu. Par četriem miljoniem mēs varam visiem Latvijas iedzīvotājiem ielikt endoprotēzes!

Lembergs? Ko tad Lembergs sliktu ir izdarījis? Kā Lembergs mīl un balsta kultūru un sportu, to neviens neliekas manām! Un tas, ka viņu četrus gadus tiesā un nevar notiesāt, pierāda tikai, ka tas ir politisks pasūtījums.
    
Es jau sen Ventspili vēroju. Tas ir kultūras centrs! Zinu to, kāda tā bija pirms Lemberga, un to, kas tur ir izdarīts. Tas ir neticami Latvijai! Vienīgā vieta bez Siguldas, kur es varu savas operas izrādes uzvest – tā ir Ventspils, tāpēc, ka Ventspils Dome saprot, kas ir augsta līmeņa māksla, un kad man vajag Operas svētkiem 11 tūkstošus latu, viņi iedod! Pats Lembergs visas izrādes noskatās. Savukārt Zatlers ir vienīgais Prezidents, kas ne reizi Siguldas opermūzikas svētkos nav redzēts, kaut arī šajos svētkos ir dziedājuši pasaulē pieprasītākie operdziedātāji.Vēl man kolosāls pārsteigums bija Pārventas bibliotēka – izrādās labākais arhitektūras darbs Eiropā. (Nezin kāpēc par to neviens nerunā, droši vien tāpēc, ka tā uzbūvēta Ventspilī). Tas tiešām ir liels notikums. Es Pārventu labi atceros, pats tur netālu septiņus gadus nodzīvoju: tas bija tāds čigānu rajons Ventspilī. Kā tas viss ir pārveidots!

Krīzes laikā visās pilsētās darbi apstājās, bet Ventspilī sāka strādāt viena no pasaules modernākajām vieglo kokmateriālu rūpnīcām – Dendrolait!

- Rīgā sēdošie Lemberga oponenti saka: “Kas tad Lembergam ko nesaimniekot, ja pieder tik bagāta osta!”

- Ja nebūtu Lemberga, diez kāda tā pilsēta būtu. Viņš mīl kārtību un sakārtotību – tas ir tas, ko mēs krievu laikos esam pazaudējuši. Lembergs, lūk, neļauj halturēt. Bet mums Latvijā jau tā ir: tiklīdz kāds paceļas augstāk par pelēko viduvējību, tam tā galva ir jānogriež! Ebrejs priecājas, ja otram ebrejam paveicies, bet latvietis latvieti skauž. Kaut gan vajadzētu skatīties un mācīties, un domāt: kā arī es kaut ko tādu varētu izdarīt!
Tāpēc cilvēkiem ir jāpastāsta, ka cik daudz laba Latvijai ir darījis Lembergs – gan sportā, gan kultūrā, gan tranzīta attīstībā, un no tā gūtos labumus jau bauda visi Latvijas iedzīvotāji.

Ja Lembergu ieliktu par premjerministru, es, Dainis Kalns, ticu, ka viņš tāpat sakārtotu visu Latviju!Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: cīnos par Latvi...
Satiksmes ministrs Uldis Augulis apmeklē Kalugas a...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter