Seši ekspremjeri diskutē, vai Kariņa pilnvaras krīzē jāpalielina?Vai ārkārtējās situācijas laikā Ministru prezidentam kā valdības vadītājam ir pietiekamas pilnvaras, vai to apmērs ir jāpalielina? Vai pašlaik ir īstais laiks to darīt?

Uz šiem un citiem jautājumiem atbild seši bijušie premjeri “Dienas Bizness” un Tiesību zinātņu pētniecības institūts rīkotajā diskusijā.

Ņemot vērā, ka premjerministra pilnvaras lēmumu pieņemšanas procesā šobrīd, ārkārtējās situācijas laikā, ir tādas pašas, kā ierastā dzīvē, tad par valdības vadītāja pilnvaru palielināšanu sāk runāt ne tikai kuluāros, bet arī parlamenta tribīnē.

Tas tiek motivēts ar to, ka Ministru prezidents sāk atgādināt ministru sēdes vadītāju, nevis valsts pirmo personu, kurš spēj izvest no krīzes. Diskusijā aicināti nevis juristi teorētiķi, bet lietpratēji, kuri paši ir nesuši smago Ministru prezidenta atbildības nastu.

 

Māris Kučinskis, LZS biedrs, ZZS frakcijas deputāts, bijušais Ministru prezidents: "Jautājums par papildus pilnvaru nepieciešamību drīzāk ir meklējams pārvaldības modelī, kāds šajā krīzes situācijā tiek īstenots. Veidojas slikts dialogs ar sabiedrību, jo tā vietā, lai valdība lemtu, par to, ko profesionāļu komanda būtu izstrādājusi un argumentējusi, tas tā nenotiek, līdz ar to nedomāju, ka valdības rīcībā nebūtu kādi instrumenti.'' 

 

Informācijas avots: Dienas bizness ( https://ej.uz/7166

 VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=RLObJxZrM2Y&feature=emb_logo 


Par ģimenei draudzīgāko pašvaldību Latvijā 2020. g...
LZS Jaunatnes nodaļas akcija -  Izcep piparkūku N...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter