Aktualitātes

112572

Saeimas komisija skatīs ZZS prasījumu Puntulim par sabiedrības neiesaistīšanu akustiskās koncertzāles vietas izvēlē
Apskatīt komentārus (0)


30.06.2020


Armands Krauze, LZS priekšsēdētājs: “Valdība ir pieņēmusi absolūti muļķīgu lēmumu par koncertzāles celšanu pašā centrā, Elizabetes ielā. Tā ir bezjēdzīga naudas izšķērdēšana un neieklausīšanās sabiedrības un  arhitektu viedokļos, ka šī ēka nav jānojauc. Rīgā ir tik daudz tukšas vietas ko norāda arī eksperti - Skanstes rajons, Zaķusala, Lucavsala. Tur ir vieta gan koncertzālei, gan auto stāvvietām un citai infrastruktūrai. Savukārt Elizabetes ielā ir jānojauc ēka, kur izmaksas būs 3-5 miljoni, šai ēkai tirgus vērtība ir ap 10-15 miljoni eiro.  Valsts zaudēs ap 13-20 milj. eiro, lai iegūtu tukšu vietu koncertzāles celtniecībai, lai gan ir daudz vietas, kur nekas nav jānojauc. Daži, kas atbalsta ēkas nojaukšanu min faktu, ka nojaucamā ēka ir kompartijas centrālā ēkā, ka tā simbolizē komunistu okupācijas laiku. Pēc tāda principa mums Latvijā ir simtiem  ēku, kas simbolizē okupācijas laiku. Piemēram, Kongresu nams pie Ārlietu ministrijas, bijusī čekas ēka Valdemāra ielā, Zinātņu akadēmija (kolhoznieku nams) un visbeidzot Zemkopības ministrijas ēka (tautā saukta par skābbarības torni). Mums arī būtu jātiek vaļā ne tikai no komunistu okupācijas simboliem, bet arī no vācu. Vācieši latviešus paverdzināja 700 gadus, bet Latvijas Republikas Saeima atrodas vācu bruņniecības simbolā. Saeimas ēka nav būvēta Saeimai, bet gan ir būvēta Vidzemes vācu bruņniecības pašpārvaldes orgāna — Vidzemes landtāga vajadzībām. Vidzemes landtāgs bija Livonijas landtāga tiešs turpinājums Vidzemes provincē. Ņemot vērā to pašu loģiku kā spriež par koncertzāles celšanu un bijušās kompartijas ēkas nojaukšanu, vajag ar lielu steigu nojaukt Saeimas ēku un atbrīvoties no 700 gadu verdzības rēga, ko iemieso Saeimas (Vidzemes vācu landtāga) nams.”

--------------------------------------------------------

Trešdien, 1.jūlijā, notiks Saeimas Pieprasījumu komisijas sēde, kurā tiks izskatīts opozīcijas, lielākoties Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputātu, pieprasījums kultūras ministram Naurim Puntulim (VL-TB/LNNK), viņam pārmetot "apšaubāmas kvalitātes dokumentu iesniegšanu" un sabiedrības neiesaisti lemšanā par nacionālās akustiskās koncertzāles projekta īstenošanu Elizabetes ielā 2, Rīgā.

Komisijas sēde notiks plkst.9 attālināti videokonferences formātā.

Pieprasījumu iesnieguši ZZS deputāti Viktors Valainis, Dana Reizniece-Ozola, Jānis Vucāns, Uldis Augulis, Māris Kučinskis, Raimonds Bergmanis, Jānis Dūklavs, Janīna Jalinska un Armands Krauze, kā arī "Saskaņas" deputāts Vjačeslavs Dombrovskis.

Kā aģentūru LETA informēja Valainis, parlamentārieši kritiski vērtē Puntuļa darbību, virzot uz Ministru kabineta sēdi "sasteigtu, nekvalitatīvu un sabiedrībā neapspriestu informatīvu ziņojumu", ar kuru tika pieņemts valdības  rīkojums par nacionālās koncertzāles projekta īstenošanu Elizabetes ielā 2, Rīgā.

Deputāti atgādina, ka vairāku gadu garumā līdz 2019.gada maijam Kultūras ministrija rīkoja plašas arhitektu, pilsētplānotāju, mūziķu, kultūras nozares amatpersonu un citu ekspertu diskusijas par deviņām iespējamām Nacionālās akustiskās koncertzāles novietojuma vietām Rīgas pilsētas centrā un atsevišķās teritorijās ārpus tā. Pašlaik noteiktā vieta Elizabetes iela 2, Rīgā starp tām nebija.

Opozīcija pieprasa kultūras ministram iesniegt pamatojumu steigai, kādā tika sagatavots informatīvais ziņojums šajā jautājumā, un sniegt pārskatu par izmaksām līdz šim brīdim, diskutējot par nacionālās akustiskās koncertzāles novietojuma vietu.

Tāpat deputāti vēlas saņemt tehniski ekonomisko pamatojumu nacionālās koncertzāles projekta īstenošanai šajā vietā, kā arī detalizētus apsvērumus akustiskās koncertzāles novietojuma vietas maiņai.

Politiķi aicina nosaukt ekspertus un informēt, kādā formātā notikušas diskusijas par nacionālās akustiskās koncertzāles novietojuma vietas maiņu, iesniedzot diskusiju protokolus. 

Kā ziņots, valdība pieņēma lēmumu par jaunas akustiskās koncertzāles būvniecību Elizabetes ielā 2, kur kādreiz atradās Latvijas PSR Komunistiskās partijas Centrālkomiteja, vēlāk - "Pasaules Tirdzniecības centrs".

Informācijas avots: TVNET.LV  

 


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
11:59, Sep 24
NĀC UN PIEVIENOJIES LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBAI
Latvijas Zemnieku sa
09:03, Sep 24
Pēc ilgstošām diskusijām, koalīcija ir atbalstījusi opozīcijas ierosinājumu (ZZS) un valdība ir lēmusi pagarināt sa… https://t.co/S7j7kW3Fvp
Latvijas Zemnieku sa
13:23, Sep 21
18.septembrī notika Latvijas Zemnieku savienības Latgales konference. Konferences dalībniekus uzrunāja LZS priekšsē… https://t.co/zTOPxaOsxH

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit