Saeimas Budžeta komisijai nodod ZZS deputātu izstrādātos grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā

Saeima lēma nodot izskatīšanai parlamenta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai vairāku Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputātu izstrādātos grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā.

Deputāti likumprojekta anotācijā skaidro, ka šie grozījumi nepieciešami, lai Covid-19 krīzē cietušie vidējie un mazie uzņēmēji varētu atsākt komercdarbību un ātrāk atgūtos no dīkstāves. Viņuprāt, mikrouzņēmuma nodokļa (MUN) ieviešanai ir bijusi pozitīva ietekme uz tautsaimniecību, radot vienkāršotu nodokļu maksāšanas režīmu maziem uzņēmumiem, veicinot jaunu uzņēmumu skaitlisko pieaugumu, bija novērojams ievērojams nodokļa pieaugums MUN ieņēmumiem valsts budžetā.

Tāpat liela daļa aptaujāto nodokļu maksātāju vēloties saglabāt MUN režīmu, un turpināt strādāt un maksāt nodokļus pēc likumprojektā noteiktās kārtības līdz 2023.gada 31.decembrim, teikts likumprojekta anotācijā.

ZZS rosina likumā noteikt, ka mikrouzņēmums ir individuālais komersants, individuālais uzņēmums, zemnieka vai zvejnieka saimniecība, kā arī fiziskā persona, kas reģistrēta Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējs, vai sabiedrība ar ierobežotu atbildību, ja tie atbilst visiem minētajiem kritērijiem - dalībnieki ir fiziskās personas, apgrozījums kalendāra gadā nepārsniedz 40 000 eiro un darbinieku skaits nevienā brīdī nav lielāks par pieciem, kā arī sabiedrības ar ierobežotu atbildību valdes locekļi ir tikai mikrouzņēmuma darbinieki un šajā punktā minētā fiziskā vai juridiskā persona nav personālsabiedrības biedrs.

ZZS arī rosina noteikt, ka ja fiziskā persona ir dalībnieks vairākās sabiedrībās ar ierobežotu atbildību, tiesības izvēlēties maksāt mikrouzņēmumu nodokli ir tikai vienai no šīm sabiedrībām, kā arī to, ka mikrouzņēmums ir tiesīgs izvēlēties maksāt mikrouzņēmumu nodokli, ja mikrouzņēmuma darbinieka ienākums no mikrouzņēmumu nodokli maksājošā mikrouzņēmuma nepārsniedz 720 eiro mēnesī.

Deputāti arī rosina atgriezt normas, kas paredz, ka fiziskā persona vienlaicīgi var tikt nodarbināta kā mikrouzņēmuma darbinieks tikai vienā mikrouzņēmumā, un mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs, slēdzot darba līgumu, no pretendenta saņem rakstveida apliecinājumu, ka tas nav nodarbināts pie cita mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja.

Jaunais Dienvidkurzemes novads: No purva pierobežā...
Saruna ar Saeimas deputātu Viktoru Valaini

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter