Aktualitātes

115044

Saeima saka NĒ valsts atbalsta palielināšnai augstskolām un zinātniskās darbības attīstībai augstskolās un koledžās
Apskatīt komentārus (0)


30.11.2020


Saeimas koalīcijas deputātu vairākums, diskutējot par valsts budžetu 2021.gadam, lēma arī turpmāk nepildīt spēkā esošu likumu normas par augstākās izglītības un zinātnes finansējumu. ZZS deputāti bija iesnieguši priekšlikumus, lai, atbilstoši likumam, tiktu palielināts valsts atbalsts augstskolām un zinātniskās darbības attīstībai augstskolās un koledžās.

 

Lai pildītu Augstskolu likuma 78. panta septītajā daļā noteikto un pakāpeniski nodrošinātu ikgadēju finansējuma pieaugumu studijām valsts dibinātās augstskolās ne mazāku par 0,25% no IKP līdz valsts piešķirtais finansējums sasniedz vismaz 2% procentus no IKP nepieciešami 60 miljoni euro.

 

Savukārt, lai pildītu Zinātniskās darbības likuma 33. panta otrajā daļā noteikto un pakāpeniskai nodrošinātu ikgadēju finansējuma pieaugumu zinātniskajai darbībai ne mazāku par 0,15% no IKP līdz valsts piešķirtais finansējums sasniedz vismaz 1% no IKP nepieciešami 40 miljoni euro.

 

ZZS deputāte Dana Reizniece-Ozola uzskata, ka situācijā, kad valsts iegulda apjomīgus līdzekļus lidsabiedrībā "airBaltic" un citās līdzīgās lietās, nepieciešams arī atbalstīt augstāko izglītību un zinātni. Politiķe vērsa uzmanību, ka nākamajā gadā budžeta deficīts paredzēts 3,9% no IKP un valstij arī būs vēsturiski liekākais deficīts. Tas nozīmē, ka vai nu būs jāmaksā lielāki nodokļi, vai arī būs jārod risinājums, kā šo naudu nopelnīt - laba iespēja, kā to darīt, ir veikt ieguldījumus zinātnē.

 

Deputāts Jānis Vucāns cita starpā norādīja, ka pašlaik zinātnei tiekot atvēlēti līdzekļi 0,4% apmērā no IKP, bet vajadzētu būt 3% no IKP, no kuriem 1% no IKP būtu jānāk no valsts budžeta.

      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
23:11, Jan 20
Jaundzimušo skaita staujais samazinājums."Tas ir esošās Kariņa valdības darba rezultāts, jo MK ir sējis iedzīvotājo… https://t.co/fZLMcbmcMQ
Latvijas Zemnieku sa
22:14, Jan 20
Šodien atceramies un godinām 1991.gada barikāžu aizstāvjus. Pagājuši jau 30 gadi, kopš notikuma, kas bija kritisks… https://t.co/NKwkNlVpfs
Latvijas Zemnieku sa
16:46, Jan 20
https://t.co/kmGZz27QlH

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit