Aktualitātes

115041

Saeima saka NĒ pašvaldību budžeta bāzes finansējuma saglabāšanai
Apskatīt komentārus (0)


30.11.2020


Saeimas vairākums jeb koalīcijas deputāti noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšlikumu saglabāt pašvaldībām 80% no iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumiem. Kā uzsvēra deputāte Dana Reizniece-Ozola, ZZS ar savu priekšlikumu vēlas novērst netaisnību, ka valdība par apmēram 90 miljoniem eiro samazina ienākumus pašvaldībām, reizē vietējām varām uzliekot papildu izdevumus apmēram 50 miljonu eiro apmērā. Īpaši negatīvi šīs izmaiņas skars Latgales pašvaldības.

 

D.Reizniece-Ozola pauda, ka ir aizmirsti administratīvi teritoriālās reformas pieņemšanas laikā izteiktie solījumi par palīdzības sniegšanu pašvaldībām. Pasliktinoties dzīves apstākļiem, cilvēki būs spiesti braukt uz Rīgu vai pie pirmās iespējas uz ārzemēm, norādīja politiķe.

 

Ekspremjers Māris Kučinskis pauda, ka jau apmēram 15 gadus valdību pieeja ir bijusi, ka pašvaldībām nevar atņemt bāzes finansējumu. Valdības tagad virzīto samazinājumu var dēvēt par lielu eksperimentu, bet netiek paskaidrots, kāpēc tas jāveic, norādīja deputāts.

 

Pašvaldības tikušas nopirktas ar solījumiem, ka būs Covid-19 krīzes nauda, bet pašreizējā virzība var novest pie tā, ka pašvaldības nebūs patstāvīgas, bet nonāks lūdzēja lomā, lai saņemtu dotācijas, vērsa uzmanību ekspremjers.
M.Kučinskis aicināja koalīcijas pārstāvjus uz Latgali labāk nebraukt priekšvēlēšanu laikā, jo pašlaik valdības pārstāvji veic sitienu pa nabadzīgākajām pašvaldībām.

      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
23:11, Jan 20
Jaundzimušo skaita staujais samazinājums."Tas ir esošās Kariņa valdības darba rezultāts, jo MK ir sējis iedzīvotājo… https://t.co/fZLMcbmcMQ
Latvijas Zemnieku sa
22:14, Jan 20
Šodien atceramies un godinām 1991.gada barikāžu aizstāvjus. Pagājuši jau 30 gadi, kopš notikuma, kas bija kritisks… https://t.co/NKwkNlVpfs
Latvijas Zemnieku sa
16:46, Jan 20
https://t.co/kmGZz27QlH

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit