Saeimā neatbalsta ieceri noteikt 0% PVN likmi elektroenerģijas un siltumenerģijas piegādēm ( NRA.LV )

Saeimas vairākums šodien noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputātu sagatavotos grozījumus Pievienotās vērtības likumā, kas paredzēja noteikt 0% pievienotās vērtības nodokli (PVN) koksnes kurināmā un siltumenerģijas piegādēm, kā arī elektroenerģijai un dabasgāzei līdz šā gada 31.maijam.

Politiķi rosināja noteikt, ka nodokļa samazināto likmi 0% apmērā piemēro koksnes kurināmā piegādēm, ja tā faktiskais patērētājs ir iedzīvotājs, kas pērk un patērē koksnes kurināmo mājsaimniecību vajadzībām. 

Tāpat piedāvātie grozījumi paredzēja noteikt nodokļa samazināto likmi siltumenerģijas piegādei, ja tās faktiskais patērētājs ir iedzīvotājs, kas pērk un patērē siltumenerģiju mājsaimniecības vajadzībām.

ZZS deputāti arī rosināja noteikt, ka nodokļa samazināto likmi 0% apmērā piemēro rēķiniem, kurus izraksta dzīvokļu pārvaldes, namu pārvaldes, namīpašnieki un citas personas, kuras saņem maksu par iepriekšminēto preču piegādi kopā ar nodokli.

Noraidīts tika arī ZZS sagatavotais likumprojekts, kas paredzēja piemērot nodokļu samazināto likmi 0% apmērā elektroenerģijai, tās pārvades pakalpojumiem, sadales pakalpojumiem, kā arī obligātā iepirkuma komponentēm (OIK).

Raksta avots un viss raksts NRA.LV (  https://ej.uz/rjfd

©f64.lv, Dmitrijs Suļžics 

​Vai Rīga jau ir restarēta?
Kučinskis: Neticu, ka Latvenergo peļņa bija 57 mil...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter