Publisko izdevumu un revīzijas komisiju vadīs Andris Bērziņš



Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti piektdien, 7.novembrī, par komisijas priekšsēdētāju vienbalsīgi ievēlēja Andri Bērziņu, kurš 12.Saeimā ievēlēts no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta. A.Bērziņš parlamentā strādā kopš 7.Saeimas un šo komisiju vadījis arī 9. un 10.Saeimā, bet 8.Saeimā un 11.Saeimā bijis komisijas priekšsēdētāja biedrs. Iepriekšējos parlamenta sasaukumos A.Bērziņš strādājis arī Sociālo un darba lietu komisijā, Eiropas lietu komisijā, kā arī darbojies vairākās apakškomisijās un deputātu grupās sadarbībai ar citu valstu parlamentiem.

Par komisijas priekšsēdētāja biedru deputāti šodien ievēlēja Alekseju Loskutovu (VIENOTĪBA), bet par sekretāru - Imantu Parādnieku (VL–TB/LNNK).Komisijā strādās arī deputāti Aija Barča (ZZS), Inesis Boķis (VIENOTĪBA), Valters Dambe (ZZS), Vjačeslavs Dombrovskis (VIENOTĪBA), Marjana Ivanova-Jevsejeva (SASKAŅA), Andrejs Klementjevs (SASKAŅA), Kārlis Krēsliņš (VL–TB/LNNK), Ņikita Ņikiforovs (SASKAŅA), Raimonds Rubiks (SASKAŅA), Edvards Smiltēns (VIENOTĪBA), Inguna Sudraba (NSL), Mārtiņš Šics (LRA) un Juris Vectirāns (ZZS). Publisko izdevumu un revīzijas komisijas pamatdarbs ir Valsts kontroles (VK) ziņojumu izskatīšana un konstatēto trūkumu novēršanas uzraudzība. VK auditētajām ministrijām un iestādēm ir pienākums komisijai sniegt informāciju par konstatēto trūkumu novēršanas gaitu. Ja institūcijas nav pilnībā novērsušas pārkāpumus, komisija noskaidro iemeslus, uzklausa argumentus un, izvērtējot situāciju, nosaka papildu termiņus trūkumu novēršanai. Komisija pārbaudaSaeimas grāmatvedību, izdevumu lietderību un likumību, kā arī parlamenta gada pārskatus.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli parlamentā darbojas 16 komisijas.Saeimas komisijas strādā noteiktā likumdošanas jomā, uzrauga izpildvaras darbību, kā arī veic citus komisiju darba specifikai atbilstošus uzdevumus. Saeimas komisijas sagatavo izskatīšanai lietas, kas tiek apspriestas Saeimas sēdēs.Pamatojoties uz Saeimas lēmumiem, komisijas izskata likumprojektus, priekšlikumus un iesniegumus.Deputāts vienā un tajā pašā laikā var strādāt ne vairāk kā divās pastāvīgajās komisijās un trīs apakškomisijās.


Pieprasījumu komisiju vadīs Augusts Brigmanis
J.Dūklava prioritāte jaunajā valdībā ir lauku atba...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter