Plāno paplašināt daudzbērnu ģimenes definīcijuDemogrāfisko lietu padome šodien diskutēja par iespējām paplašināt daudzbērnu ģimenes definīciju, kā vienu no variantiem apsverot daudzbērnu ģimenes statusa saglabāšanu arī tad, ja vecākais bērns ģimenē jau sasniedzis pilngadību, bet turpina mācīties, šodien pēc padomes sēdes žurnālistiem pastāstīja labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Pagaidām tiek piedāvātas divas iespējas - vai nu daudzbērnu ģimene tāpat kā līdz šim ir ģimene, kurā ir trīs vai vairāk bērni vecumā līdz 18 gadiem, vai arī tā ir tāda ģimene, kurā ir trīs vai vairāk bērni vecumā līdz 24 gadiem un vecākais bērns, sasniedzot 18 gadu vecumu, turpina mācības.

LM aicina nevalstiskās organizācijas, Saeimas deputātus un visus iesaistītos sniegt redzējumu par, viņuprāt, labāko daudzbērnu ģimenes definīciju, sacīja Augulis. Pēc tam LM virzīs definīciju pieņemšanai valdībā un Saeimā.

Demogrāfisko lietu padome diskutēja arī par ģimenes valsts pabalsta diferenciāciju. Augulis atgādināja, ka patlaban valsts pabalsts par bērnu ir 11 eiro mēnesī, savukārt likums paredz no 2015.gada 1.janvāra par otru bērnu maksāt divkāršu pabalsta summu jeb 22 eiro, bet par trešo un nākamajiem bērniem - trīskāršu pabalsta summu jeb 33 eiro.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) pēc sēdes žurnālistiem sacīja, ka pamatā padome izskatījusi priekšlikumus, kurus iestrādāt Ģimenes valsts politikas pamatnostādņu 2011.-2017.gadam īstenošanas rīcības plānā 2015.-2017.gadā. Plānu LM vēl izstrādā un sniegs to valdībā, teica Straujuma.

Viens no tajā paredzētajiem priekšlikumiem ir jau minētā ģimenes valsts pabalsta diferenciācija, sacīja premjerministre. Tāpat Straujuma norādīja, ka, viņasprāt, svarīgi būtu turpināt sniegt atbalstu ģimenēm neauglības problēmu risināšanai. Sēdē esot izskanējis arī priekšlikums diferencēt valsts sniegtos pabalstus ģimenēm atkarībā no bērnu skaita - ģimenēm ar mazāk bērniem mazākus pabalstus un otrādi.

Bērnu tiesību aizsardzības likums nosaka, ka bērns ir persona, kas nav sasniegusi 18 gadu vecumu, izņemot tās personas, kuras saskaņā ar likumu izsludinātas par pilngadīgām vai stājušās laulībā pirms pilngadības sasniegšanas. Savukārt daudzbērnu ģimene likumā tiek definēta kā ģimene, kura aprūpē trīs vai vairāk bērnus, tai skaitā audžuģimenē ievietotus un aizbildnībā esošus bērnus.


Ģimenes valsts pabalsts par otro bērnu būs 11 eiro...
Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: Labāk iestādīt ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter