Pieprasījumu komisiju vadīs Augusts BrigmanisSaeimas Pieprasījumu komisiju vadīs Augusts Brigmanis, pirmdien, 10.novembrī, komisijas pirmajā sēdē nolēma komisijas locekļi.

Komisijas priekšsēdētāja biedra amatā ievēlēta Inguna Rībena (VL-TB/LNNK), bet sekretārs būs Jānis Ādamsons (SASKAŅA).

A.Brigmanis, kurš Saeimā ievēlēts no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta, bija deputāts arī iepriekšējos četros parlamenta sasaukumos. A.Brigmanis arī iepriekš vadījis Pieprasījumu komisiju, kā arī ieņēmis priekšsēdētāja biedra un sekretāra amatu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā.

Komisijā strādās arī deputāti Gundars Daudze (ZZS), Andrejs Elksniņš (SASKAŅA), Rihards Eigims (ZZS), Jānis Klaužs (ZZS), Vilnis Ķirsis (VIENOTĪBA), Inese Laizāne (VL-TB/LNNK), Inese Lībiņa-Egnere (VIENOTĪBA), Romualds Ražuks (VIENOTĪBA), Veiko Spolītis (VIENOTĪBA), Jānis Urbanovičs (SASKAŅA), Juris Viļums (LRA) un Mihails Zemļinskis (SASKAŅA).

Viens no Pieprasījumu komisijas uzdevumiem ir Saeimas deputātu pieprasījumu izskatīšana, kas adresēti valdības locekļiem. Izskatot konkrēto pieprasījumu, uz komisijas sēdi tiek aicināts Ministru prezidents vai attiecīgais ministrs. Otrs komisijas darbības virziens ir sabiedrībā aktuālu jautājumu izskatīšana, uzklausot atbildīgo iestāžu, nozaru ekspertu un nevalstiskā sektora skaidrojumus un viedokļus.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli parlamentā darbojas 16 komisijas.Deputāts vienā un tajā pašā laikā var strādāt ne vairāk kā divās pastāvīgajās komisijās un trīs apakškomisijās.


15. novembrī Valkā atklās pieminekli pirmajam Latv...
Publisko izdevumu un revīzijas komisiju vadīs Andr...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter