Pašvaldību savienība iebilst vietvaru budžetu samazināšanaiLatvijas Pašvaldību savienības (LPS) valde iebilst vietvaru budžeta samazināšanai, jo šāds solis pasliktinātu situāciju iedzīvotājiem.

Organizācijas valde otrdien, 8. septembrī, vienojās par pozīciju sarunām ar Finanšu ministriju (FM), kurās pašvaldību pārstāvji prasīs nesamazināt tām paredzēto iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) daļu. Iecerētās izmaiņas pašvaldību budžetus samazinātu par aptuveni 90 miljoniem eiro. Pašvaldību pārstāvji norādīja, ka dažādu citu valdības lēmumu dēļ tām nākamgad izdevumi pieaugs, tādēļ drīzāk valstij jāmeklē veidi, kā pašvaldībām piešķirt vairāk naudas.

"Ja paliek tā, kā ir, tā ir neizpildāma misija. Tas nozīmē, ka pašvaldībām no daļas pakalpojumiem iedzīvotājiem būs jāatsakās.

Tas ir vissliktākais scenārijs pret iedzīvotājiem. Tā ir arī nevienlīdzīga attieksme, jo sanāk tā – lai vieniem paceltu algu, citiem būs jāsamazina alga vai jāatlaiž. Tā nedrīkst būt," teica Valkas mērs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija).

"Rīt ir šīs sarunas. Mēs pilnīgi skaidri noformulējām šos jautājumus, kāpēc to nevar darīt. Mēs rīt ejam un argumentēsim. Centīsimies jau pirmajā solī pārliecināt Finanšu ministriju," sacīja LPS priekšsēdētājs Gints Kaminskis.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") pēc valdības sēdes gan atkāpes no iecerētā plāna nepieļāva un uzsvēra, ka pašvaldību budžetus Covid-19 krīze skārusi maz.

Viņš arī norādīja, ka valdībai nauda nepieciešama algu celšanai mediķiem un pedagogiem, kā arī pabalstu palielināšanai.

KONTEKSTS:

Valdība pagājušajā nedēļā atbalstīja vairākas nodokļu politikas izmaiņas, ko iecerēts ieviest trīs posmos. Tostarp paredzēts par vienu procentpunktu samazināt sociālās iemaksas, ieviest minimālo sociālo iemaksu, mainīt IIN pārdali pašvaldību budžetam no pašreizējiem 80% līdz 75%, bet valsts pamatbudžetam no pašreizējiem 20% līdz 25%. 

Informācijas avots: LSM ( ŠEIT )


Preses kluba diskusija par samazināto PVN noraidīj...
Svētku atceres pasākums Kārļa Ulmaņa dzimtajās māj...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter