Aktualitātes

113592

Pašvaldību savienība iebilst vietvaru budžetu samazināšanai
Apskatīt komentārus (0)


10.09.2020


Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) valde iebilst vietvaru budžeta samazināšanai, jo šāds solis pasliktinātu situāciju iedzīvotājiem.

Organizācijas valde otrdien, 8. septembrī, vienojās par pozīciju sarunām ar Finanšu ministriju (FM), kurās pašvaldību pārstāvji prasīs nesamazināt tām paredzēto iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) daļu. Iecerētās izmaiņas pašvaldību budžetus samazinātu par aptuveni 90 miljoniem eiro. Pašvaldību pārstāvji norādīja, ka dažādu citu valdības lēmumu dēļ tām nākamgad izdevumi pieaugs, tādēļ drīzāk valstij jāmeklē veidi, kā pašvaldībām piešķirt vairāk naudas.

"Ja paliek tā, kā ir, tā ir neizpildāma misija. Tas nozīmē, ka pašvaldībām no daļas pakalpojumiem iedzīvotājiem būs jāatsakās.

Tas ir vissliktākais scenārijs pret iedzīvotājiem. Tā ir arī nevienlīdzīga attieksme, jo sanāk tā – lai vieniem paceltu algu, citiem būs jāsamazina alga vai jāatlaiž. Tā nedrīkst būt," teica Valkas mērs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija).

"Rīt ir šīs sarunas. Mēs pilnīgi skaidri noformulējām šos jautājumus, kāpēc to nevar darīt. Mēs rīt ejam un argumentēsim. Centīsimies jau pirmajā solī pārliecināt Finanšu ministriju," sacīja LPS priekšsēdētājs Gints Kaminskis.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") pēc valdības sēdes gan atkāpes no iecerētā plāna nepieļāva un uzsvēra, ka pašvaldību budžetus Covid-19 krīze skārusi maz.

Viņš arī norādīja, ka valdībai nauda nepieciešama algu celšanai mediķiem un pedagogiem, kā arī pabalstu palielināšanai.

KONTEKSTS:

Valdība pagājušajā nedēļā atbalstīja vairākas nodokļu politikas izmaiņas, ko iecerēts ieviest trīs posmos. Tostarp paredzēts par vienu procentpunktu samazināt sociālās iemaksas, ieviest minimālo sociālo iemaksu, mainīt IIN pārdali pašvaldību budžetam no pašreizējiem 80% līdz 75%, bet valsts pamatbudžetam no pašreizējiem 20% līdz 25%. 

Informācijas avots: LSM ( ŠEIT )


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
13:23, Sep 21
18.septembrī notika Latvijas Zemnieku savienības Latgales konference. Konferences dalībniekus uzrunāja LZS priekšsē… https://t.co/zTOPxaOsxH
Latvijas Zemnieku sa
14:58, Sep 18
Armands Krauze: Rīgas domi jau sen vajadzēja izpurināt RīgaTV 24 Preses klubs. https://t.co/wgNJEBwa18 https://t.co/dHh8pu6R9Q
Latvijas Zemnieku sa
14:37, Sep 18
@ArmandsKrauze : Rīgas domi jau sen vajadzēja izpurināt @RIGATV24 . Rīgas Satiksme iesniegs prasību pret bijušajiem… https://t.co/mZXGHcNzb7

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit