Opozīcijas deputāts: No valdības puses jūtamas bailes par Covid-19 parlamentāro izmeklēšanas komisiju

No valdības pārstāvju puses esot jūtamas bailes par parlamentāro izmeklēšanas komisiju, kurā vērtēs valdības darbību Covid-19 apstākļos. Lai arī pēc komisijas darba un secinājumiem atbildību vajadzētu prasīt gan no ministriem, gan ierēdņiem, svarīgāk par vainīgo atrašanu ir saprast, kā rīkoties nākotnē. To par komisijas darbu Latvijas Radio intervijā sacīja Saeimas deputāts un viens no komisijas pārstāvjiem Viktors Valainis (Zaļo un Zemnieku savienība).

Valainis skaidroja, ka parlamentārā izmeklēšanas komisija izveidota, jo, viņaprāt, "jau vairāk nekā gadu Covid-19 krīzē valdība pieņēmusi neizskaidrojamus lēmumus". Viņš atzina, ka jāmeklē atbildīgie ministri un ierēdņi par vairākiem nesaprotamiem valdības lēmumiem.

Dienesta izmeklēšanas, ko iepriekš veikusi Veselības ministrija, nav sniegušas atbildes uz vairākiem būtiskiem jautājumiem par Covid-19 vakcīnu iepirkumu. Tas ir viens no jautājumiem, ko komisija centīsies noskaidrot.

Viņš sacīja: "Izmeklēšanas, kas bijušas līdz šim rada sajūtu, ka nav noskaidroti patiesie iemesli, kādēļ pieļautas kļūdas. Dienesta izmeklēšanas pašas izmeklē sevi. Veselības ministrija sataisa kļūdas un tad izmeklē paši sevi. Piemēram, kāpēc divreiz atteicāmies no vakcīnām – uz to vēl joprojām nav atbildes." Valainis norādīja, ka nav pieļaujami, ka vienīgais vainīgais šajā situācijā ir bijusī veselības ministre Ilze Viņķele.

Valainis uzskata, ka komisijai ir lielākas pilnvaras informācijas pieprasīšanai no ministrijām, tādēļ izmeklēšanā pusgada laikā iespējams sasniegt kvalitatīvus rezultātus. Vienlaikus ir panākts, ka prokuratūra iesaistās izmeklēšanas komisijā.

Tomēr deputāts uzsvēra, ka svarīgākais ir noskaidrot, ko darīt, lai šādas kļūdas vairs nepieļautu un tās neatkārtotos. "Nav tik svarīgi nosaukt politiski atbildīgos, bet gan iedot skaidru ceļa karti par to, kā rīkoties nākotnē," pauda parlamentārietis.

Raksta avots un viss raksts: LSM ( https://ej.uz/7wu8

Latvijas Zemnieku savienība ir visā Latvijā!
Latvijas Radio 1 Klausītājus uzrunā Latvijas Zemni...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter